Pogledaj jedan post
Old 27.10.2008., 17:41   #40
[QUOTE=Suspirium;16757981]Saradonija. Ne moraš mi objašnjavati zašto je Sunce u Ovnu egzaltirano kao niti za neku drugu planetu za koju se pouzdano zna.

Najdraži Suspirium šta ti meni brzo digneš tlak....evo šta si napisao kao komentar na moj post:
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ajde to isto primijeni na Suncu koje je egzaltirano na 19 Ovna, taj stupnj bi po njegovoj tezi pripadao Vagi i sa Ovnom veze nema. Ovo se slučajno pogodilo kod Mjeseca i vidi se iz aviona da je riječ o teoretskom namještanju.
Dakle, da nisi ovo napisao, baš bih pisala o suncu i njegovoj egzaltaciji...
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Po kojoj to tezi molim te lijepo 19 stupanj pripada Škorpionu ? Tko kaže da je 19 stupanj škorpionski stupanj ? Jel to neka tvoja teorija ?
Prelistaj malo forume i časopise i vidjeti ćeš da nitko ozbiljan nije se usudio dati odgovor glede samog stupnja egzaltacije. Ti si ovdje ispričala zgodnu pričicu ali koja je vrlo daleko od činjenične istine.
Ovo što ti pišeš nije dokaz, nego samo intepretacija postojećeg.
Ovo bih rado potkrijepila dokazima, astrološkim naravno, ali uzelo bi mi previše vremena, a i prostora....
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
U Astrologiji je divno kada dobiješ postojeće činjenice a onda njihovu formulu možeš izvoditi iz 360 načina i što je još divnije, niti jedan ne možeš osporiti jer niti jedan ništa ne dokazuje.
Tvoja logika donekle ima utemeljenje dok govorimo o dekadama. Sve preko toga su već vrlo nesigurne teze.
Uhvatila si se pak dekada, koje predstavljaju samo jedan sistem podjele znakova, a sa druge strane ignoriraš triplicitete, termine, lica i ostale metode podjele jednog znaka.

Evo ovo su klasične metode psihološke astrologije gdje nešto može i ne mora biti.
Forumule i činjenice postoje da bi se ispitale. Što se tiče tripliciteta, termina i lica, nisam ništa izignorirala, već sam objašnjenje egzaltacije sunca željela pojednostaviti za one kojima astro simbolika nije jača strana. To što ti imaš problem neshvaćanja nekih razina komunikacije pa sve trpaš u psihološku astrologiju, to je brate tvoj problem.
Kad si me već povukao za jezik, napisat ću o egzaltaciji Sunca kasnije...samo da uhvatim malo vremena...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom