Pogledaj jedan post
Old 08.02.2012., 23:48   #1173
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
I danas sam u ubijedenju da smo samo imali pomoc u Jakesu da Odzak nebi pao.
Prijatelju, vjeruj mi da bi isto prosli samo uz daleko vece zrtve. Poznavao sam pokojnog zapovjednika brigade I.M., ratni nadimak mu je bio "Panter-a", nije on bio toliko niti los koliko je imao pogresnih ljudi oko sebe. Imam snimke i njega i ekipe oko njega u odredjenim situacijama, te da ih pogledas vidio bi da on nije imao nikakav autoritet. Pogresni (drugi) ljudi su donoslili odluke. Nije on mogao niti poslati BOV ako ga on nema. Taj BOV je bio tudji.

Mi sada mozemo raspravljati i biti generali, ali greska je napravljena, i to ne jedna vec citava serija gresaka.

Taj BOV, cak i da je dosao na Jakesnicu nebi mogao nista napraviti jer bi ga s druge strane rijeke iz Vranjaka direktno digli tenkovima, a cak i da ga promase opet nebi mogao maljutkama djelovati jer nista nebi vidio od one krivine kod benzinske pumpe (zbog blizine, jer maljutka prvih par sto metara nije upravljiva) prema Doboju. On bi mogao djelovati jedino ispred strolita po Jakesu.

Greska je napravljena jer smo svi se oslanjali na druge (u ovom slucaju nekakve protuoklopne grupe) koje su bile Bog zna gdje. Da je bilo par sposobnih ljudi gore na Doboru i da je skinuto prvih par tenkova koji bi blokirali put, sprijecili bismo (odgodili) na odredjeno vrijeme ono sto se desilo.

Zadnje uređivanje sb323ar : 09.02.2012. at 00:11.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom