Pogledaj jedan post
Old 21.05.2012., 10:10   #98
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Za obrt u Njemackoj ne treba lova, za poduzece treba lova.
Quote:
bloomberg kaže: Pogledaj post
pa otvoriti obrt, d.o.o. itd., i zaposliti sam sebe, možeš u svim zemljama, bez obzira na zabranu zapošljavanja
Dečki o ćemu vi brijete?
Zašto otvarat obrt ili firmu u Njemačkoj? Na krivom ste parobrodu!

Neće moć obični građanim samostalno tražit posao, ALI ograničenja nema ZA FIRME, ali firme registrirane u HR! I onda moraš imat ugovore za određeni obim posla ....osigurat SVOJIM radnicima smještaj i platiti ih prema njemačkom zakonu o detašmanima ( Entsendungsgesetz---Mindestlohn) .....što recimo za građevince iznosi 17€ brutto po satu!

Da to više ne prolazi samo tako, pokazala je nedavna racija državnog odvjetništva i krim policije u skladištima KAUFLAND, NETTO...istovremeno u više saveznih zemalja ( Bundesland) ....gdje su "raspisali natječaj" i onda doveli na rad Rumunje, Mađare....i platili ih 5,50€ po satu! Natrpali ih po 8 u 3-sobni stan ...a po "mindestlohn" su trebali platiti najmanje 9,80€!!!!!!

I odkuda neki forumaši dolaze do cifri prosječne plače od 3500€???? Pa večina Njemaca bi se tukla nogom u dupe od sreće da ima takvu plaću! Čaki da je brutto plaća treba računat razne porezne klase i odbitke pa od 3500€ za samca ostaje u netto jedva 2400€! Stan od 45-50qm za 450-600€ "hladni" ...

Na topicu Njemačka su me pljuvali kad sam pisao da recimo za ing u IT vlada DUMPING u Njemačkoj ( i ne samo za IT stručnjake) ..nedavno mi se javio forumaš koji je dobio posao u struci i piše: Bio si potpuno u pravu! Da mi cura ne radi bilo bi škakljivo! Čovjek je ošo u Hannover!

Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Lijepa nasa EU...
Ako misliš na "žnjore" djelomično si u pravu, malo ima krivih predispozicija naših "školovanih kadrova" .....misle da im je diploma sve i potucaju se po nekakvim usavršavanjima preko privatnih instituta .....a s tim "diplomama" si mogu poslije ....obrisat!!!!!!

Tko puca na dobro plaćeno mjesto u inozemstvu ...taj se treba angažirat na razmjeni studenata na projektima EU sveučilišta! Tu će kupit "žnjore" i poznanstva od profesora i docenata koji svi imaju dobre veze u privredi u toj struci!!!!

Voluntiranja u domovini u jakim stranim firmama isto nisu loša! Jer tu će se brzo razlučiti perspektivni kadar od strane "viših dužnosnika stranaca" i stvorit predispozicije za prelazak u inozemnu poslovnicu te firme ( gdje trenutno treba)


"taj školovani kadar" misli da je dovoljno završit faks ...stavit diplomu u džep i prst u uvo i pjevat!

Diplomci koji u svom CV imaju razne projekte, razmjenu studenata, govore najmanje 2 EU jezika i to vrlo dobro .....oni su perspektivni za ulazak u više platežne sfere i karijeru!!!

Oni bez toga završavaju ako nemaju godina radnog iskustva kao "dumping snaga!"
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom