Pogledaj jedan post
Old 07.01.2009., 15:56   #1
Kako fino jest', a mršavit'?

Bok, ja sam atlantis i debela sam

Zakaj ovaj topic?
Zato što sam odlučila smršaviti pametnim hranjenjem, a ne čudotvornim dijetama i izgladnjivanjem.
Krenula sam tako na razne topice o zdravom životu i pravilnoj prehrani i ostala gladna, jadna, zbunjena i zgranuta.

Ispalo je da se (uz klasiku - izbacit majonezu, gazirano, junk i slatkiše - koje btw ni prije nisam jela) ne smiju jest:

tjestenina, riža, krumpir - hm (tjestenina okej jer joj je kalorijska vrijednost visoka, ali riža?)
cornflakesi, čokolina i slični pripravci iako u svom zbroju nemaju puno kalorija - hm, hm
cikla, kuhana mrkva - jer imaju visoki GI


Kad sam pitala što jest dobivala sam odgovore - zobene, bijelo meso, riba, posni sir, zeleno povrće....

Ali - ja ne mogu živjeti na zobenima za svaki doručak, puretini za ručak i posnom za večeru.

Ne mogu i, kao gurman, NE ŽELIM tako skinut hrpu kila, pa u jednom trenutku posustat i vratit se na stare (loše) navike.

U sveopćem kaosu u mojoj glavi (i na topicima vezanim uz prehranu) uskočila je jedna draga forumašica i pomogla mi hrpom savjeta o namirnicama koje mogu uključiti u prehranu, a da mi ista ne bude dosadna, nekvalitetna i neukusna

Ovaj će topic bit baziran na njenim savjetima i mojim receptima (koji su dio naše svakodnevne prehrane i ne iziskuju dodatne namirnice, načine pripreme ili posebna nakuhavanja za obitelj), služit će prvenstveno meni ali i svima koji žele mojim putem, a to je do sada skinutih 14 kila


UPOZORENJE ADMINISTRATORA: Budući da smo u nekoliko različitih prilika svjedočili tome da se savjeti, recepti, iskustva i kolektivno znanje s ovog topika kopiraju i neautorizirano koriste na drugim mjestima, upozoravamo sve koji će nešto slično pokušati da to nije dozvoljeno ukoliko se ne stavi link koji pokazuje na ovu temu, na kojoj se ti tekstovi originalno nalaze. Hvala unaprijed.
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline