Tema: Minoxidil
Pogledaj jedan post
Old 19.08.2009., 14:07   #91
Stigao mi je danas minoxidil pa ću ovdje izvještavati kako stvari idu.

Počela mi se prorjeđivati kosa, klasični M pattern, a imam dugu kosu pa mi to baš nije primamljivo. Uglavnom, naručio sam minoxidil pa evo kako je što išlo.

Naručio sam 3-mjesečno Rogaine pakiranje na www.cheaprogaine.com, i to u Foam (pjena) verziji. Koštalo me $49 + $16 za poštarinu, što bi ispalo nekih 340 kn. S plaćanjem nisam imao problema. Koriste servis Google Checkout, na kojem sam registrirao svoju Visa Electron karticu (od deviznog računa u PBZ-u) i uredno platio. Napomena: shipping address vam ne smije sadržavati dijakritičke znakove, inače će reći da ne mogu tamo dostaviti (prvo me prestrašilo da ne dostavljaju u Hrvatsku!).

Naručio sam 11. 8. i stiglo mi je danas, 19. 8. Na carini su otvarali, ali nisu mi ništa naplatili.
Na koverti je označeno da je proizvod merchandise (nije gift, nije commercial sample), te da mu je cijena $30. Nisam ih ništa zamolio da mijenjaju (napišu manju cijenu), već su to sami napravili Zgodna praksa. Kao klasa proizvoda piše "personal care item".

Upute su dosta jasne. Oprao sam ruke u hladnoj vodi (da se pjena ne otopi u ruci) i utrljao u vlasište. Malo je problem utrljati ako imate dugu kosu jer više završi na njoj nego na vlasištu, ali valjda ću naći učinkovit način. Osušilo se gotovo odmah i ništa nije curilo. Trenutno me vlasište ne peče (prije nekih pola sata sam stavio).


To je što se tiče mene, a sad oko ovoga svega što se piše u ovom topicu..
FDA odobrava minoxidil za liječenje male pattern baldnessa (kojeg uzrokuje dyhidrotestosteron, najjači muški hormon) i to samo na zadnjem dijelu glave (ne front, ne top). I nije odobreno (bar ne 5% otopina) za žene.
Ono o čemu se tu zapravo radi je da FDA ima izuzetno stroge regulacije, i tek kad je nešto temeljito testirano mogu stvarno napisati na kutiju da je tako. Ono što je u praksi: minoxidil obnavlja kosu na bilo kojem dijelu glave, i nema razloga zašto žene ne bi mogle koristiti jaču (5%) otopinu (samo, jel, nije bilo detaljne studije na ženama s njom). Napomena da to neće pomoći ženama koje imaju female pattern baldness, ali budući da možete nažalost dobiti i naš pattern baldness, oko njega može

Vidim da ima dosta polemike oko toga koji točno proizvod kupiti. NemamLove, ovo da je Rogaine dokazan kao najbolja marka minoxidila je najvjerojatnije potpuno netočno. Možda se varam, ali u tom slučaju molim link na istraživanje koje to pokazuje (budući da kažeš da je dokazano, jel).
Naime, minoxidil je molekula. Reći da jedna firma proizvodi bolju molekulu od druge je glupost, kao da ja kažem da je O2 kojeg proizvodi hrast bolji od O2 kojeg proizvodi bukva. Razlika *može* biti u dodatnim tvarima koje stave, ali čisto sumnjam da je to ovdje slučaj. 5% minoxidil, 95% alkohol. Ili proizvode i bolji etanol? Razlog zašto je Rogaine skuplji je što je to marka, brand name. Kupnjom njega plaćate pakiranje i marku, a ne samo proizvod. Onima koji kupuju parfeme je to, vjerujem poznato.

Moguće je da ćete početi dobivati perut. Alkohol iz otopine ubija dobre bakterije na skalpu, a onda one ne mogu jesti zle gljivice (perut je rezultat gljivične infekcije, ako niste znali). Međutim, izuzetno učinkovito se liječi Selsunom (šampon), i ljudima zna perut proći već nakon jednog pranja (da, Head&Shoulders ima jači marketing, ali ovo radi bolje )

Toliko za sad od mene.. Ako se još čega sjetim, javim. U suprotnom, čekajte updateove.
imigrant is offline  
Odgovori s citatom