Pogledaj jedan post
Old 24.09.2008., 15:33   #5
Smile

Budući da sam do nedavno radila u jednoj banci u Službi blokada, mogu reći da sam upućena u postupak naplate zadužnica!

Znači, ispunjenu zadužnicu, zajedno sa popratnim pismom treba poslati na naplatu u Banku u kojoj dužnik ima otvoren račun ( najbolje u banku u kojoj ima otvoren račun za namirenje ). u popratnom pismu je dovoljno navesti iznos koji se traži za naplatu ( može biti puni iznos na koji zadužnica glasi ili dio tog iznosa, sa ili bez kamata ), sa kojeg računa da se taj iznos naplati, broj žiro računa na koji želite da se taj iznos isplati, pečat i potpis vas kao vjerovnika. I to je to.

Kada zadužnicu pošaljete na naplatu ne preostaje ništa drugo nego čekati.... Ukoliko na računu dužnika ima sredstava za naplatu u potpunosti, ona će se i naplatiti, ukoliko ima samo dio sredstava, naplatit će se dio, a za razliku iznosa će se račun blokirati, ili ako je račun već od ranije blokiran zadužnica će se zavesti u redoslijed naplate i čekati priliv na račun.

Apsolutno je nevažno tko ju šalje na naplatu ( vjerovnik sam ili npr. odvjetnik ) jer njezina naplata ovisi isključivo o stanju na računu dužnika i ničemu drugome.

Evo, nadam se da sam pomogla.

Ako još ima tko kakvih pitanja slobodno pitajte
heineken_1 is offline  
Odgovori s citatom