Pogledaj jedan post
Old 07.09.2006., 15:36   #12
Quote:
jadnna kaže:
Molim ako mi netko može pomoći,naime ja sam bivši obrtnik i zatvorila sam obrt prije 3 godine e sad dobila sam neki dan poziv od policije da dođem na razgovor i ja odem naravno.Tuži me firma (tj.državno odvjetništvo)kojoj sam ostala 15.000,00 dužna za robu (čl.224 st.1).Šta mi je sad činiti? Policajac mi je rekao da je to kazneno dijelo prijevare i da ću svakako odgovarati za to,pa neću valjda u zatvor,pa nisam ja nikoga namjerno prevarila i nisam planirala propasti!! Molim vas šta da radim,ne mogu noćima spavati i stvarno mi je teško,sad radim u jednoj firmi imam malu plaću i nemam za odvjetnika...Hvala
na to si trebala prije misliti...u tome i je razlika između npr obrta i društva s oganičenom odgovornošću (d.o.o),obrtnik za osnivanje firme treba oko 1000kn ali ako propadne,valsnik obrta dug mora vratiti makar i prodajom svoje vlastite imovine.(npr auta,stana) Za osnivane doo je potrebno minimun 20000kn ali ako doo propadne vlasnik teoretski nije obvezan vratiti dug svojom vlastitom imovinom nego imovinom firme (doo)...

tih 20000kn služio kao temeljni kapital i on se može povečavati,u slučaju propadanja firme vjerovnik povlači (pored fitzičke imovine doo-a)sredstva iz temeljnog kapitala koji može biti i više desetaka milijuna kuna. što imate veći temeljni kapital to je vašem poslovnom partneru sigurnije poslovati s vama odnosno manji mu je rizik da neće uspjeti naplatiti dug.

ovdje možete provjeriti koliki su temeljni kapitali svih hr firmi (doo)

https://sudreg.pravosudje.hr/SUDREG3/index.jsp

zaključak:LJUDI OTVARAJTE D.O.O. AKO IMATE LOVE ZA TEMELJNI KAPITAL!
__________________
bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana kao siromah

Zadnje uređivanje adebisi : 07.09.2006. at 16:53.
adebisi is offline  
Odgovori s citatom