Pogledaj jedan post
Old 10.11.2004., 11:19   #18
Quote:
lego kaže:
Brugmann i Roto meni naj bolja.
Uglavnom je okov bitniji.
Pa to s 5 komora je danas standard, vecina proizvodaca radi s 5 komora.
okov nije bitniji iz jednostavnog razloga jer su svi današnji okovi u stvari predimenzinirane kvalitete pa tako da čak i lošiji okovi tipa Aubi i AGB su u stvari bolji nego što nam i trebaju
navjeće razlike u kvaliteti okova se vide samo na testiranju u slanoj kupki dok svi okovi premašuju minimalne norme nosivosti i broja otvaranja
eventualna razlika je u profilu i ona se očituje u tome da danas npr Rehau i Veka rade sa tzv. 20 generacijom polimera, dok oni lošiji koje sam predhodno naveo u trećoj grupi rade sa cca 26 - 17 generacijom polimera
bitne razlike u generacijama polimera su u UV stabiliziranosti, ekološki prihvatljivijim punilima koji su manje štetni za čovijeka, temeraturnoj stabilnosti, povećanom elstičnosti idr.
već sam predhodno napomenuo da konkretno Veka u Poljskoj ekstrudira profil koji se iz ekološkig razloga ne može prodavati konkretno u Njemačkoj
ovi podaci nisu u laičkim krugovima puno razmatrani do se sad kad se nije pojavio problem sa kineskim plastičnim igračkama koje mogu biti štetne za zdravlje, naravno nije to u takvim omjerima da će neko sad drugi dan oboliti ali kad već možete birati za istu ili sličnu cijenu logično bi bilo da izaberete nešto što je praktično bolje i ekološki prihvatljivije
fikus is offline