Tema: Dijabetes
Pogledaj jedan post
Old 15.01.2005., 23:00   #1
Dijabetes

Danas mi je tetka (jako draga zena) koja vec godinama boluje od dijabetesa zavrsila u bolnici.Zapravo u komi je.
Posto zivi sama u stanu sa mentalno i fizicki retardiranom cerkom u trenutku kad je nastala kriza nije bilo nikog da joj pomogne i pozove pomoc.
Moji roditelji su bili ranije tog dana da joj donesu hranu i posjete je,a njena sestra (druga tetka) je dosla kasnije i posto joj niko nije otvarao,a cula je plac moje sestre i neko hroptanje,pozvala je policiju i vatrogasce koji su provalili u stan i odveli je u bolnicu.

Mama mi kaze da je tetka u komi (javili su mi tek kasno navece) i da ima vrijednost secera 50 !!!
Kada je pitala kakve su joj sanse da se izvuce doktorica je rekla da ne zna sta bi joj rekla jer se nikad nije srela sa toliko visokim secerom.
Mama mi je javila da joj secer polako opada (sat vremena kasnije bio je nesto manji).

Da li je uopste moguce da neko ima secer 50?
Do 6 je normalna vrijednost. (?)
Baka mog dragog je takodje bila dijabeticar i sama je sebi davala inzulin.Vec na 14 su smatrali da je kriticno stanje.
Ali 50 !?!

Da li ima neko ko ima vise iskustva s tim da mi napise nesto?
Kakve su joj sanse da se izvuce?

Ona je imala problema sa secerom otkad znam za sebe,ali (koliko ja znam) nije bila na inzulinu (bar mi ona to nikad nije rekla,niti su moji roditelji to spomenuli).
Imala je namirnice koje mora izbjegavati i isla je doktoru na kontrolu secera,ali (opet koliko ja znam,nisu mi valjda presucivali to da bi me postedili) inzulin nije uzimala.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom