Pogledaj jedan post
Old 27.06.2003., 00:44   #68
Quote:
Pepi kaže:
koje tehnike koristite ? mislim da je ono što je sly spominjao dobra metoda, jer ja sam se jucer prije spavanja zapitao par puta- jel ovo stvarnost ?- i eto...
da li zapisujete snove ? zašto je to važno ? koliko možete kontrolirati te snove ?
- pocnes tako da uvijek pored kreveta imas papir i olovku i cim se probudis da zapises svoje snove (ako ih se sjecas naravno)
potrebno je zato da bi se tvoj um vise bavio snovima tj. postanes Svjestan svojih snova. To je prvi korak ka lucidnosti.
- drugo, da metoda sto ju je sly spomenuo je vrlo dobra, znaci moras se preko dana puno puta zapitati Sanjam li ili ne i nesto napraviti npr. procitati nesto, paliti/gasiti svjetlo, pogledat na sat....
citanje = u snu ce ti slova letjeti = sanjam=lucid
svjetlo = u snu nemozes upaliti svjetlo = sanjam=lucid
sat = u snu satovi ne rade imaju cudne kazaljke itd=sanjam=lucid

Ovo se zove Reality Check i ova metoda je jedna od najpopularnijih.Potrebna je zato sto poslije nekoliko dana/tjedana/mjeseci tvoj um se navikne da se svako malo zapitkuje, pa ces to po defaultu raditi i u snu = veca sansa da u snu otkrijes da sanjas=lucid

Ako se izvjezbas u ovome postoje i druge metode npr. cesti symboli u snovima (zapisujes ih pa znas) macka, ptice, nebo, familija itd. ako sanjas neku stvar vise od 2 puta na mjesec mogao bi se time posluziti da cesce postignes lucidnost.
Onda se jednostavno zamislis da svaki put kad vidis symbol xy =sanjas......hello reality check.....pogledas na sat....ne sanjam ili mozda ipak........

Mozda ti se sve ovo cini malo glupo i gubljenje vremena, ali kad se naviknes i uvjezbas mozes biti lucidan i po 5 6 noci u tjednu pa cak i vise ako si pravi maher. A tek tad postaje zabavno.

I jos nesto....jeste li znali da se film The Matrix zapravo radi bash o lucidnosti i da su scene o letjenju i tucama bazirane na iskustvima lucidnih sanjara u njihovim snovima.
Morpheus : Have you ever had a dream Neo, that you was so sure was real? What if you were unable to wake from that dream, how would you know the difference between the dreamworld and the real world?

SLATKO SANJAJTE
tequila is offline  
Odgovori s citatom