Pogledaj jedan post
Old 09.01.2017., 14:33   #4961
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
Konacno sam nasao nesto za Ameriku

http://www.theoccidentalobserver.net...births-matter/

najvise sam doduse pronasao u komentarima. Pricaju ljudi da 9,10,11 posto belih (non-hispanic white) zena radja dete sa partnerom druge boje koze. Negde malo posle pocetka na komentarima je javio neki lik koji je lud kao mi ovde s ovim
Kaze pratio je tu pojavu i utvrdio da se taj broj duplirao svakih 20 godina, pocev od cetrdeset i neke i da je sada tacno 11,25% i smanjio je TFR za n-h whites na 1,6
A u tekstu sam interesantno procitao da je od 2007, od kad imaju solidan pad nataliteta, zapravo fertilitet najmanje pao belicima, a najvise hispanicima (koji su trenutno oladili malo sa migracijom i izlega da im se fertilitet smiruje).
Ovo je u biti pogrešno. Kod fertiliteta se gleda tko rađa, a ne tko je rođen tako da ne mogu nekakvi mješoviti brakovi oboriti fertilitet bilo koje skupine. No kako NH bjelkinje ne rađaju isključivo NH djecu, već i mulate, mestike, kastike, štuke, šarane, a bogami i kečige , to se reflektira na natalitet odnosno manji broj rođenih NH bebača.

Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
A ovo je za Rusiju:

http://russia-insider.com/en/politic...-quickly/ri385

Kaze clanak je poslala jedna Dankinja i najjace mi je zapalo to sto je pretpostavljala je da ce TFR u Rusiji porasti zbog rata u Ukrajini. Nije pogresila. Jeste poratstao, mozda manje nego sto bi porastao da nije sankcija i slabe cene nafte i troskova rata na dva fronta, ali je opet u pitanju cela zemlja; bas ruski fertilitet je porastao mozda u istoj meri kako bi i da nije svega onoga, dok je ostalima, a tu prevashodno podrazumevam muslimane sa Cecenima na celu, solidno opao.
I to je dosta površno gledanje na stvari. Do rasta fertiliteta i nataliteta dolazi nakon rata i to zbog toga što tokom ratnih godina broj rođenih uglavnom drastično pada. U poratnom razdoblju se jednostavno nadoknađuju ratne godine. Rusija nije zahvaćena ratnim razaranjima i sigurno je da žene u Rusiji neće sad početi rađati više zbog nekakve navale patriotskih osjećaja.

__________________
Easy. I know what I'm doing. :D
Bubba Zanetty is offline  
Odgovori s citatom