Pogledaj jedan post
Old 14.06.2017., 14:02   #252
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
a meni se povraca od cinjenice da svi gledaju djecje rodjendane kao na trosenje novca i vremena, kao i cinjenicu da "ustede" ne odlazeci na njih.

konkretno, mom djetetu apsolutno nisu bitni pokloni. ali uopce. da se netko pojavi bez poklona, on to uopce ne bi skuzio.
on slavi rodjendane zbog druzenja. zove one s kojima se zeli druziti. ne zove cijelu grupu i sve susjede.
igraonicu bira(mo) po onome sto nudi, gdje je djeci najzabavnije, a ne koliko kosta jebeni paket. nekad je jeftinije, nekad skuplje, ali to nam definitivno nije jedini kriterij.

i odvratno je koliko su ljudi u stanju srati kako nemaju sto za jesti, a kafici i soping centri prepuni, kolica krcata, skupi gadgeti sljaste na sve strane.

da, sve je danas fejk.
steta sto se prelama na djecjim rodjendanima.
pa bome, meni su dječji rođendani užasno skupa stavka. znaju se zaredati i po 5-6 u jednom mjesecu, što mi je financijski neizvedivo. za rođendane za koje znam da nam stižu (od bliskih ljudi)kupujem (ili štedim) ranije, a na neke neću ići. Prvenstveno ako je to netko tko ju je pozvao reda radi.. neki dan ju je pozvala jedna mala s treninga koju sam ja prvi put u životu vidjela, nikad ju moja spomenula nije, znači, očito si nisu toliko bitne. Pošto znam da tu malu neću zvati k sebi, nisam ni svoju odvela na njen rođendan.
ove godine će mala prvi put dobiti igraonicu. do sad smo uvijek slavili doma, al ove godine ne mogu. za igraonicu sam već počela štediti i da, bit će ona koja mi je prihvatljivija cijenom (i paketom ili kako to već ide). i bit će donekle limitiran broj djece, dakle, sigurno se neće zvati pola razreda, nego ovih 10-15 za koje baš znam da se druže i da su si dobri i na čije smo rođendane i mi išli.
stvarno ne znam što je toliko čudno da je nekima to velik trošak..
ja ne sjedim po kavama nit lunjam po šoping centrima, jesam li ja onda ok? smijem postaviti limit?
svatko u granicama svojih mogućnosti. i tako učiti dijete od početka
extreme is offline  
Odgovori s citatom