Pogledaj jedan post
Old 26.09.2017., 23:09   #7
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ali to ne može biti opravdanje da se na takav način ponaša prema dojučerašnjoj najboljoj prijateljici.

Autorice, nema tu pametnog rješenja. To je zid u kojeg sam nekoliko puta udario. Treba se boriti za prijatelje i prijateljice, ali kako se boriti za nekoga tko ti je zatvorio sva vrata, i do koga ne možeš doprijeti?
Hm, nemaš se kaj boriti u ravnopravnom odnosu gdje je objema stranama stalo. Trebaš samo održavati prijateljstvo, što nije borba. Kada postane borba, a nitko ništa nije skrivio moguće je jedino da se jedna od strana promijenila, tko zna zašto. To možda ni ne saznaš jer ljudski ego je krhak, a i promjena može doći uzrokovana samom osobom i njenim unutarnjim nezadovoljstvom, a ne prijateljem kojeg se odjednom prekriži.
Plus što nekada ljudi ne vide odnos na isti način... ja sam jednu frendicu grubo odrezala jednom iz svog života, nije napravila ništa posebno krivo ona odjednom, ali kumulacija malih stvari je dovela do toga da sam ja unutar sebe odjednom zahladila i nisam ju više uopće htjela u svom životu, makar je prijateljstvo trajalo isto godinama. Secirati ljudsku psiho, razloge i ponašanje i pokušavati doći od odgovora je težak posao. Jalov često.
Autorice, pusti ju. Ako ti se vrati, daj joj šansu, ako ne, lesson learned. Iz svega možeš naučiti nešto i izrasti, pa makar bolilo dok kroz to prolazila.
malin is offline  
Odgovori s citatom