Pogledaj jedan post
Old 05.12.2017., 17:29   #9120
Quote:
Karta123 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, evo ovako...imao sam 118 kg, visine sam 191 cm...i kao što se vidi iz podataka bio sam dosta zapušten (minimalna fizička aktivnost), odlučio sve to promjeniti..krenuo sa teretanom i evo nakon skoro dva mjeseca vježbanja i to tri puta tjedno izgubio 6-8 kg...Iskreno, dosta sam čitao prethodno što i kako ali nisam se s nekim posebno savjetovao...
ovo mi je nacelno program vjezbanja, prvo cca 45 minuta intenzivnog orbitreka, nakon toga 35-40 minuta vježbi na spravama i utezima i to uglavnom sa laganijim utezima ali više serija, girja...i na kraju 15 minuta opet orbitreka većeg intenziteta...a ako je zauzet onda 15 min "veslanja".
Rezultati jesu vidljivi ali pitanje je li dobro radim? naime, sad već ćujem puno komentara od prijatelja i sličnih da mi i nije baš pametno toliko aerobnog treninga, da ga smanjim a da povecam utege, serije,girju, mrtvačko dizanje...drugi opet da zamjenim aerobni i da prvo idem 15 minuta orbitrek a na kraju 45 minuta opet...imate li vi kakav savjet? Ako se pitate koji mi je cilj? cilj mi je naravno doci ispod 100 kg, po mogučnosti 90 kg, ne biti previše mišićav u masi ali da se onako fino ipak naziru...
svaki savjet je dobrodošao!
Ako već radiš aerobni trening, gledaj da bude posle tegova, i ne duži od pola sata.
Uprkos mnogim pametnjakovićima, teretana je ta koja topi kilograme, ako se pravilno radi metabolizam se ubrzava, to je kao hodanje 20 sati dnevno recimo.
Izbalansirana ishrana se podrazumeva...
Gusenica is offline  
Odgovori s citatom