Pogledaj jedan post
Old 11.12.2017., 03:38   #208
Quote:
OneHitWonder kaže:
dodatak:
ja mislim da si onoliko proracunata koliko ti okolnosti dopustaju.
bila bi i vise da mozes.
u svakom trenutku si ucinila ono sto si mislila da je bolje za tebe, pa i dosla kod njegovih. sad kad si se malo osokolila, sad imas naravno druge prohtjeve.
razlika izmedju sponzoruse i udavace.
.
Stoji sto si napusala..doduse ne bas da sam ‘u svakom trenutku’, ucinila ono sto sam mislila da bi bilo bolje za mene, ali u odredjenim situacijama, jesam.
Stoji i dio, necu citirati, koji sam shvatila da ‘sad zelim vise’ u vidu tog da dam htjela pod bilo koju cijenu biti s partnerom (pa i zivjet s njegovima npr), sad zelim zivjeti odvojeno od njegovih roditelja.

(Sad tek skuzih i termin ‘udavace’)
Mogu slobodno reci da sponza nisam, ali po tvom opisu mogla bih biti udavaca (mada jos potpuno ne kuzim znacenje? Udavaca je profil zenske osobe koja posto poto zeli brak? Pa ‘lupa’ po svom i nikad zadovoljna? Ili sto vec)

Mi zivimo vanbracno, nista mi ne znaci papir.
Ako ispadam ‘udavaca’ i proracunata time sto razmisljam sto je dobro za mene (nas- partner i ja, od nedavno i nase dijete) i o posljedicama, onda mogu reci da mi je drago jer je u mom slucaju to progres.

(Dodatak: djelomicno se slazem i sa spomenutim ‘mojim izigravanjem zrtve’, ako se vec bavim samoanalizom, sklona sam misliti da mi se desavaju ‘nepravde’, da odradjujem neku karmu i takve srachke. Prizna’m sere mi se od takvih, a sama znam upravo tako percipirati odnose. Mislim da se radi o naucenom obrascu razmisljanja na kojem moram poraditi)
yonaa is offline  
Odgovori s citatom