Pogledaj jedan post
Old 26.10.2011., 20:39   #1
Golfovi, DPF filteri, mame, tate, susjedi i sve ostalo...

Quote:
pezetka kaže: Pogledaj post
Kao vlasnik Golfa 6 1.6 TDI CR 105 vise od pola godine i prevaljenih bezmalo 14000km, sve ovde receno je u potpunost tacno, a isto se odnosi i na usporedbu sa 1.9 TDI PD 105 koi sam takodje vozio u Octaviju.
A u vezi komentara "Dogfighter" - nešta sam tu čitao da se motor dok je hladan vrti na visokim kretajima da se pričisti nešta - motor se nikad bar za sada nije vrtio na visokim okretaima kad je hladan, cak sta vise iznendjuje neverovatno tih rad motora na minusnim temperaturama kad ga startujes (ipak je dizelas pa makar bio i CR), nego ovde oko okretaja je spomenuto da se ponekad isti povise od 800 na 900 u leru i to se da primetiti kada je auto vec postigao neku radnu temperaturu i isto je tada propraceno malo nemirnim i malo bucnijim radom motora (tako je bar kod mene slucaj). Objasnjenje za to je navodno zbog DPF filtera (princip regeneracije se manifestira na taj nacin-bar tako kazu u ovlascenom servisu), kako i da je ako vec moram bar za sada naci neku manu ovog motora to je bas taj DPF filter (kolko je to realan problem, a koliko auto-sugestija pokazace vreme) mada danas i ne postoi na trzistu moderni dizelas bez tog filtera.
kod mene nema tog dpf filtera(filter cestica)
mb73 is offline  
Odgovori s citatom