Pogledaj jedan post
Old 20.12.2013., 19:04   #28
Momak,ako već udišemo zagađeni zrak,zar se trebamo još trovati i raznim cijanidima,ugljičnim monoksidima i raznim drugim otrovima od cigareta kod kojih se to negativno djelovanje još podvostručuje u procesu gorenja?

Ne znam jel ti ko rekao,ali da bi došao do onako crnih i trulih pluća i karcinoma (kako stoji na reklamama protiv pušenja) zaista ne treba da pušiš 30 i 40 godina,jer kod ljudi koji su podložni respiratornim oboljenjima do toga može doći u puno kraćem roku.
Svi smo mi bili klinci i znamo da su cigarete "cool" ,da pojačavaju osjećaj zajedništva kroz dijeljenje u situacijama kad se baš nema novaca ili džeparca,al pitaj ti kasnije svoje organe jel im to najbolji izbor.

Ako ti tijelo šalje svojevrstan otpor prema nekom jelu ili cigareti,nije to baš za ludo i bezazleno.

Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
ja i dalje nisam skuzio da li cu postati ovisan o 1 kutiji cigareta,to pitam zato sto imam frenda koji tu i tamo svaka 3-4 vikenda uzme kutiju i zapali jednu u citavome danu pa opce nije ovisan..A ne znam vjerovatno mislim da se postaje ako pusis barem mjesec dana jer sam i ja u zivotu zapalio tu i tamo,uz kavu ili sa drustvom,pa cak i 2-3 zaredom i nikada nisam sutra dan osjetio potrebu za cigaretom pa mi je ovo palo na pamet da si uzmem jednu kutiju za bozic,ali se bojim da cu postati ovisan i to je samo to.
Najlakši način da se odbiješ od pušenja je da se prepušiš,tj. da jedan period pališ jednu za drugom dok ti se doslovne ne počne povraćat ili ako si već postao "ovisan" da počneš aerobno vježbat i da nosiš bočicu vode sa sobom koju ćeš redovno punit i gucat.

U principu osobe koje zapale tu i tamo ili vikend-pušači rijetko kad razviju ovisnost,jer imaju prejako usađeno uvjerenje tipa
Quote:
sp3 kaže: Pogledaj post
nisam debil da dajem pare za tamo neke sugave cigarete svaki dan
te da je pušenje nezdravo i loše,ali si svejedno ponekad priušte taj nezdravi gušt jednako kao i nutricionistički orijentirani sportaši koji koji put potamane Big Mac hamburger i puno Cole.
Ali ako si svaki dan sa društvom koje puši ,to sve već postaje klizavo tlo.

Moja teorija je da pušenje nije ovisnost već sjedilačka navika,
zato jer jako malo ljudi koji hodaju paralelno puše,a još je manje onih koji to čine a da trče ili se uredno i redovno bave sportom.
Da ćeš od kutije cigareta postati fizički ovisan o cigaretama je malo vjerovatno,ali se vjerojatnost mijenja ako si okružen ljudima i načinom života gdje se više manje stalno sjedi i često zapali,jer to ona postaje svakodnevna navika i rutina iz koje ljudi nakon par godina ne vide izlaza jer ne kuže da to sve nije do nikotina u krvi i mozgu već do načina života i ustoličene navike.

Kutija cigareta nije ni puno ni malo,ali uz spomenutu mučninu i vrtoglavicu može izazvati i termalni epiglotitis kao jednu od tjelesnih reakcija,koja nije nimalo ugodna,a u nekim slučajevima čak i smrtonosna,te je time jasno da se i u malim i kratkotrajnim konzumacijama cigareta mogu potencirati veliki problemi ,jednako kao šta u gorenju svih tih otrova i udisanju dima kao nusprodukta tog gorenja nikakvih dobrobiti nema.

U cigaretama uz duhan ima toliko popratnim otrova da se osobi kad pročita koji su doslovce smrači pred očima.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 20.12.2013. at 19:48.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom