Pogledaj jedan post
Old 14.04.2014., 19:27   #5
Quote:
rozamama kaže: Pogledaj post
Hvala Vam na odgovoru!

Naša učiteljica iz bivše škole radila je ovako kako opisujete individualizirani program. Nju je pitala skoro sve usmeno. Pismeno je radila samo matematiku, dala joj je više vremena za zadatke i nije ju izvodila pred ploču da ju ne sramoti. Nekad ju je pitala nakon nastave. Nekad je išla i na dopunsku. Baš vidim kolko joj fali takav način rada. Imam dobra iskustva sa takvim pristupom. Ovog prilagođenog me malo strah. Sad kad me iz škole šalju na obradu bojim se da će joj dati prilagođeni kad je ovaj već imala. Jako bih htjela da netko stručan radi sa njom. Pomoć joj treba, a ja to ne znam. Imamjednu studenticuza pomoć sa matematikom i ona je rekla da njoj treba i defektolog-logoped za učenje. I ona me poslala tu na forum da se raspitam. Ali ne zna gdje da idemo na obradu. Tamo na temi sa zdravlja ljudi ne pišu ljepo o toj Kukuljevićevoj. Pa ako mi možete još to reći, tamo mi nisu odgovorili. Hvala.
Nemoj se bojati ničega. Prilagođeni je za djecu koja to trebaju. Ako sumnjaš, traži dva-tri mišljenja. No možda joj samo treba individualzirani. Je li to dosad imala službeno, crno na bijelom? Ako još nije imala individualzirani, a provodli su ga neformalno, vjerojatno će predložiti individualizaciju.

Kukuljevićeva je OK za dijagnostiku, osobito kod psihičkih i socijalnih poteškoća. Ne pretjeruju. Obično bude kako su napisali ili napišu blaže nego što stvarno jest jer na njihovo mišljenje ima utjecaj i roditelj s kojim razgovaraju o djetetu. Istakni u razgovoru sve što smatraš bitnim da se vidi kakvo je dijete u slobodnoj igri, s vršnjacima, u zadatcima koji ju zanimaju...

Ako je problem u čitanju i pisanju ili računanju, ja bih radije išla u SUVAG, i na vježbe i na dijagnostiku. Oni daju konkretnije upute školi i imaju kvalitetne vježbe.

Uz vježbe trebat će i dalje pomoć u učenju. Možda i ti možeš pomoći uz upute logopeda kojem ćete ići. I svakako neka koristi ono što se pruža u školi: dopunska.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom