Pogledaj jedan post
Old 26.05.2007., 17:13   #96
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Ti sam okrećeš karte, a ne elementali.
Istina je da majstor divinacije okreće svojim rukama karte. No problem je što je sam sustav tarot karte-ruke majstora-njegov mentalni sklop zapravi dinamički nelinearan sustav podložan kaosu a svakako neprediktibilan.
Budući je sustav nelinearan, svaki, pa i beskrajno mali upliv sa strane do nivoa skrivenih varijabli na nivou kvantne fizike, djeluje na taj sustav i to na makroskopskom planu.
Tako se beskrajno mali upliv viših energija ili bića ili elementala, ili...kako god to želite zvati, karakterizirati i objašnjavati, odražava na rezultat divinacije.
To vrijedi za sve divinacijske metoda, od I Chinga, Tai Hsuan Chinga, Tarota, graha, žara, vrućeg olova...pa do astrologije (one prave, ne kompjuterske).

Bavio sam se Tarotom 1993 i tih godina i bio čak i dosta poznat majstor Tarota. Iz prakse znam da ako nestane komunikacije sa višim svjetovima, bićima...rezultati postaju prazni. Jednostavno, sve ti bude isto, i sva objašnjenja postaju čista retorika, naučeno sklapanje rečenica i kao takva su neprecizna, pa čak i potpuno netočna.
No, ako sa druge strane, postoji ta komunikacija, onda nešto kao da vodi ruke majstora i objašnjenja divinacija postaje laka pjesmica, a rezultati su precizni, jednoznačni i lagani za tumačenje.
U I Chingu i Tai Hsuan Chingu čak postoji i naziv za to: LING.
Zloupotreba I CHinga, prečesto pitanje istih pitanja, provjeravanje i sumnjičavost, privremeno pa čak i trajno slabi LING.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom