Pogledaj jedan post
Old 13.11.2005., 15:29   #51
nije dojenje tako mala stvar, ljudi...malo prosurfajte po RODI o nenutritivnim ulogama dojenja...tješenje,povezanost s mamom..nije to samo izvor hrane i takvi načini skidanja s dojke su šokantni za dijete.i
usput,nije tako lako smanjit broj podoja ko što se misli..
gle,mnoge stvari za koje se smatralo da su normalne i koje neki pedijatri još uvijek savjetuju (tipa spavanje bebe u drugoj sobi ili striktno uvijek u svom krevetiću, puštanje bebe da se isplače pa od umora zaspe, ili takvo "skidanje" s cicke...) sada se zna da su jako velik šok za dijete i da bi bilo dobro da prođe bez njega.
nisu samo očite stvari(tipa odlazak u vrtić) šokantne,veći je (po meni) šok kad maloj bebi koja nešto (u ovom slučaju cicu) smatra nečim najboljim na svijetu odjednput postane odvratno...
problem je u tome šta mi svi skupa često slušamo savjete i "brinemo se" o bebi kao da je neka "dragocjena stvar",a ne čovjek sa svojim potrebama,slijedimo upute za upotrebu bebe!
zamisli samo šoka rodit se hebote,iz oaze mira i topline doć negdi di te neke 2 budale puštaju da plačeš jer su čuli da češ tako prije naučit sam spavat..a tebi treba samo malo one topline i maminih otkucaja srca..
naravno da mislim da svak zna najbolje za svoje dijete,i naravno da sam otišla skroooz oftopik ali samo sam htjela naglasit da u tako raaaanoj dobi kad se izgrađuje naša mala osoba mi puuuno važnih stvari lako zanemarimo..kao npr.dojenje.

a onda za 15 godina kad je već osoba dramimo oko pizdarija.e gotovo onda.
jedan linkić
http://bbs.babycenter.com/board/baby...questid=148501
__________________
povedi me u svijet svoj,pod zemlju,nebo,nije važno,sljedbenik sam tvoj...
jimr is offline  
Odgovori s citatom