Pogledaj jedan post
Old 26.09.2010., 10:15   #1405
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Postavili ste vrlo konkretna pitanja. Evo nekih mojih razmišljanja:

1. U zadnjem urinu su pronađeni leukociti, ali koliko sam shvatio nisu navedeni i drugi pokazatelji infekcije (npr. proteini, nitriti, eventualno eritrociti). Moguće je, stoga, da ovi leukociti potječu iz rodnice, a ne iz mokraćnog sustava. Zato je veoma bitno odrediti i stupanj čistoće rodnice.

Moguće je da se u mokraći nađu leukociti, čak i bakterije (mikroskopskim pregledom), a da nije posrijedi infekcija mokraćnog sustava nego kontaminacija ("onečišćenje") urina. Urinokultura je svakako superiornija od analize urina test trakom.

S obzirom da je zadnja urinokultura (ako sam dobro razumio), koja je bila sterilna, učinjena prije 3 tjedna, a i taj nalaz leukocita u urinu Vas "kopka", možete ponovno prekontrolirati nalaz urina, za početak test trakicom, s time da se posebna pozornost treba posvetiti davanju uzorka (da se ne pomiješa sa sekretom iz rodnice i da se ne kontaminira u doticaju s kožom spolovila). S obzirom da se to može brzo i jednostavno napraviti u ambulanti obiteljskog liječnika ili ginekologa, ne vidim razloga da se još jednom ne provjeri urin test trakom.

Porazgovarajte o svojim dilemama i eventualnim daljnjim dijagnostičkim koracima s Vašom ginekologinjom ili obiteljskom/im liječnicom/kom.

2. Što se CRP-a tiče, u načelu infekcije donjeg dijela mokraćnog sustava (mokraćne cijevi i mjehura) ne bi trebale uzrokovati (značajniji) porast CRP-a za razliku od infekcija gornjeg dijela mokraćnog sustava. Dakle, CRP neće biti od pomoći da potvrdimo/isključimo infekciju donjeg dijela mokraćnog sustava.

Srdačan pozdrav.
Zahvaljujem na odgovoru...svakako cu provjeriti ponovno urin u laboratoriju.Inace na dan kada je ucinjena urinoklutura prije 3 tjedna,radila sam i nalaz urina koji je bio:

zamucen
s proteinima 0.15 g/L (u tragu)
leukocitna esteraza 70 (1+)
Leukocita 7-8
dosta stanica plocastog epitela
nesto bakterija i amorf.urata...

....Da bi nakon toga nalaz urinolukture dosao sterilan,te se na rutinskom pregledu kod ginekologa prikazalo 4 plusa leukocita u mokraci sa test trakice.
Zatim sam vadila taj crp,jucer,koji je dosao 4.8...

Dali mi,molim vas,mozete reci nesto vise na osnovi nalaza urina...negdje sam citala da leukocitna esteraza oznacava upalu,tj.da je pokazatelj iste..
I jos jedno pitanje vezano uz proteine koji su 0.15 g/L...
urin koji sam dala nije bio prvi jutarnji ..pa me zanima -nije li je to malo poveca kolicina proteina za urin koji je sat vremena bio u mjehuru(dakle,nije bio prvi jutarnji)..
Takodjer sam citala da se radi o proteinuriji ukoliko su dnevne vrijednosti vise od 0.15 g/L..
Takodjer neki dan mi je bio zabiljezen tlak od 130/90...drugi dan je bio normalan...110/70..ali kako mi je receno treba ga pratiti..dali vam sto ovo sve skupa govori...

Hvala na odgovoru i pomoci
__________________
Belive and receive

Zadnje uređivanje leptirica 2 : 26.09.2010. at 10:23.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom