Pogledaj jedan post
Old 30.03.2009., 13:44   #16
Koliko smo sposobni učiniti za buduće naraštaje?

KOLIKO SMO SPOSOBNI UČINITI ZA BUDUĆE NARAŠTAJE?
Trebali bi svi oni koji vole ovaj planet djelovati kako god znaju i umiju...

Ja sam čak bila i peticiju pokrenula ,izdvojiti ću samo dio.Ovo pišem isključivo da širu javnost upozorim što se zbiva.

Za zabranu upotrebe otrovnih sredstava u poljoprivredi,u ovom slučaju protiv upotrebe i prometa sredstava Poncho, Cruiser i Gaucho kao i promet sjemena tretiranih aktivnim tvarima klotianidinom, imidaklopridom i tiametoksamom !

Kako je Alert 24. lipnja ove godine prvi izvjestio njemačke vlasti nakon pomora 50 do 60 posto pčelinje populacije u pokrajini Baden-Württemberg istraživanjem na uginulim pčelama utvrdile su da ih 99 posto sadrži otrovne tvari, koje su zatim zabranjene.

Slovensko Ministarstvo poljoprivrede od 23. svibnja također je zabranilo upotrebu i promet sredstava Poncho, Cruiser i Gaucho kao i promet sjemena tretiranih aktivnim tvarima klotianidinom, imidaklopridom i tiametoksamom.

Ako je sjeme kukuruza bilo tretirano nekim od neonikotinoida (Gaucho, Poncho), transpiracijske kapljice bit će toliko otrovne, da će pčela umrijeti za 2-10 min. nakon što je popila kapljicu. Ako je samo kušala kapljicu, smrt će nastupiti kroz 20-40 min.
Rješenje problema treba tražiti hitno ako želimo spasiti pčele od izumiranja!


Ja definitivno glasam ZA Budučnost svoje djece, i unučadi... a ako svijeta do tada bude oni će sigurno već znati, kako oživjeti prirodu koja nam polako nestje, jer oni će živjeti u "Novoj zemlji" By E. T. ...ovaj tekst je nadopunila jedna dobra pčelarka...


Hvala Vam lipi,moji dobri ljudi unaprijed na Vašem trudu!

mama Sanja
__________________
mir,mir,mir nitko nije kriv...!
Yoko&John is offline  
Odgovori s citatom