Pogledaj jedan post
Old 09.07.2009., 21:20   #16
Quote:
user zoki kaže: Pogledaj post
Kada nađem crva u boci , počionjemo trampati ....do tada pridonosim uvozno /izvotnoj nestabilnosti države .
Svaka čast , divim ti se ..
Pitam se samo ...koliko ima takvih kao ti ? Kaj imate neki svoj forum ili sl.?
Osobmo poznajem desetak home brewera.
Ima nas još, ali nismo organizirani.
Malo proguglaj ,naći ćeš nekoliko stranica s pivskim sadržajem na kojima se okupljaju istomišljenici.
Otvaranjem ove teme sam želio ponukati ljude na bavljenje tim hobijem iako nisu sami došli na tu ideju.
Moja ekipa na poslu je poludila kad sam donio par boca za degustaciju,svi su hvalili, neki žele kupiti,interisira ih postupak proizvodnje...i tu stane. Malo tko se odlučuje na početak vlastite proizvodnje.Pripisujem to strahu od nepoznatog a ne lijenosti.
Samo je jedan mlađi kolega iz Dubrave počeo kuhati, za sad uz moju asistenciju, i napreduje.
Njegova kvartovska ekipa ga nagovara da poveća proizvodnju,obećavaju da će oni dati lovu za sirovine neka on samo kuha...
Slično je i tu na forumu, mali broj ljudi će se odvažiti na taj korak.

Što se crva tiče njega možda nađeš u tekili.
U kupovnoj pivi nećeš naći ništa ,čak ništa korisno.
Svi misle da ispijanjem piva u organizam unose B kompleks vitamina.
B vitamin se nalazi u kvascu koji je odstranjen filtracijom i ubijen pasterizacijom.
U prirodnom pivu ima taloga živog kvasca punog B vitamina( koji ima neku važnu ulogu u metabolizmu razgradnje alkohola u jetri) i zato kad se nacugamo prave pive nema mamurluka.Fakat.
Svi znamo da je pivski mamurluk najdugotrajniji, sad znam da je to istina samo ako se pije industrijska piva.

Zadnje uređivanje ferdofantastiko : 09.07.2009. at 21:58.
ferdofantastiko is offline  
Odgovori s citatom