Tema: Egipat
Pogledaj jedan post
Old 15.01.2003., 14:44   #13
Bio ja na bračnom putovanju nekih 8-9 dana. Davno je to bilo, pred 15 godina.

Što se prtljage tiče ne treba ti baš ništa, što smo mi provjerili jer nam nije stigla prtljaga na aerodrom u Kairo. Tamo su krpe dovoljno jeftine. Kupiš majice i hlače na placu za badava. Poslije mi je bilo drago što nismo morali tegliti prtljagu. (Čekala nas je na aerodromu kad smo se vraćali)

Kad nešto kupuješ nikad (NIKAD!) ne prihvaćaj ponuđenu cijenu. Nema smisla kupovati bez cjenkanja. Slobodno budi drzak i reci deset puta manje. Kad tip veli da definitivno ne može, samo odi dalje, velika je vjerojatnost da će te pozvati i reći - ajd može.

Ja sam imao aranžman koji je uključivao posjete svim egipatskim znamenitostima, od piramida, spavaćih kola do juga, svih onih gradova do Asuana i Abu Simbel. Mislim da bez aranžmana i vodiča ne bih ništa vidio. Nakon dva dana mislio sam da sam dolje proveo najmanje deset dana, toliko je slika, impresija, mjesta. Svakako otiđi do Abu Simbela! Jest da je dalje, ali je nezaboravno. Neki lete od Asuana do tamo, mi smo vozili nekim busićem bez klime koji je crko usred pustinje(!), pa su nas srećom pobrali neki Nijemci. Taj put kroz 2-300 km čiste prazne pustinje je mrak. Rekao bi dosadno, no uz klimu i muziku iz Paris-Texas to je vrhunski doživljaj. A onda dođeš u taj Abu Simbel... ah, ni na Marsu valjda nije čudesnije.

Mislim da smo nas dvoje imali 1000-1500 DEM love u kešu. I bilo nam je dosta. Ali imali smo taj aranžman koji pokrivao spavanje i dio klope.

Oboružaj se stvarčicama za snimanje imat ćeš što snimati.

Blago tebi.
Dante is offline  
Odgovori s citatom