Pogledaj jedan post
Old 29.12.2006., 13:29   #8
Mislim da to ne funkcionira na nacin na koji funkcionira klasicna obrazovna ustanova....

Iz jednostvanog razloga sto mislim da roditelj kod kuce ne moze nikad pruziti ono sto pruza skola i njena okolina...socijalni kontakt je bitan faktor u razvoju svake osobe..neka socijalna inteligencija ak ce te je tak zvati...

Iz dva vrlo bliska i izrazito losa primjera...po mom misljenju takvo educiranje je neuspjelo...na vise razina..prvo na onoj edukativnoj..djeca nisu prosla samo tako testiranja, kad su na kraju bila poslana na redovnu nastavu, dapace curica je morala ponavljati razred..i dan danas je razvidno da nema neka znanja koja su njeni vrsnjaci vec usvojili...drugo ona drustvena razina...da ne pricam kakve su prilagodbe prolazili oba dvoje na novu okolinu i ljude i ucili neke vjestine, koje djeca vec nauce u prvom osnovne.....totalno istraumatizirana djeca i obrazovno zaostala barem jednu skolsku godinu za svojim vrsnjacima......samo zato jer se tim roditeljima svidjelo iz samo njima znanog razloga drzati djecu doma...

trece...roditelji jako tesko odrzavaju ritam, diciplinu, i fokusiranost...jer su doma....i jako je lako prekinuti rad...i dovoditi se u napast....zbog toga su na kraju i odustali jer sami sebe nisu mogli kontrolirati i disciplinairati...napravili su experiment na vlastitoj djeci...i djeca to i dan danas placaju..

.Naprosto mi je neshvatljivo da ljudi misle da mogu obaviti isti posao, za sto se neki pojedinci skoluju .....nekako mi je sve to brzopleto/olako razmisljanje...

Na kraju..zelim reci da vjerojatno ima roditelja koji su obavili svoj posao fantasticno...ali mislim da su to rijetki primjeri....mislim da bi vise upalila neka satelit/internet ucionica/ skola za one krajeve gdje nema skola, infrastrukture i slicno i gdje je jako mali broj djece....


mozda imam negativni stav i predrasude zbog ovoga sto sam vidjela vlastitim ocima....ali za sada je tako...znam da u SAD-u to prakticiraju jako puno...ali jednostavno nisam neki pobornik toga...ako netko hoce ok...ja ne bih...
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...

Zadnje uređivanje Renegade : 29.12.2006. at 14:09.
Renegade is offline  
Odgovori s citatom