Pogledaj jedan post
Old 21.05.2009., 13:54   #14
Quote:
Wapa kaže: Pogledaj post
Prije više od deset godina sam u Velikoj Britaniji radila kao au-pair. Na ulasku su mi lupili au-pair vizu na dvije godine, a u roku od dva tjedna od dolaska sam se morala prijaviti na policiji, što sam i učinila. Poslije šest mjeseci sam se vratila natrag u Hrvatsku, pri čemu se zbog žurbe nisam uspjela odjaviti na policiji. Poslije nisam išla u Englesku, ali sad razmišljam da odem na par dana, pa me zanima da li postoji šansa da me na aerodromu nađu negdje u nekom kompjuteru i zabrane mi ulazak.
Da li bi pomoglo da ponesem tu staru putovnicu gdje imam ulaznu i izlaznu vizu, gdje lijepo piše kad sam ušla i da sam izašla 6 mjeseci kasnije, samo što se nisam odjavila na policiji?
Bojim se da bi mogla imati problema, međutim, vjerujem da ćeš stvari ipak nekako riješiti. Svakako ponesi stare putovnice, kojima možeš dokazati da si tad napustila zemlju, te da nisi sve do sad tamo. A također, ne znam zašto želiš ići baš avionom, jer na aerodromu su najrigoroznije kontrole i sve provjeravaju u kompjuteru. Da ideš Eurostar vlakom kroz tunel, ili pak trajektom, tamo se puno manje gleda putnike. A put uopće nije dug, dođeš iz HR za manje od 18 sati do Londona, još i uštediš jer je jeftinije od aviona...
Međutim, možda bi ti ipak najbolje bilo da se ipak prije puta (i to bez obzira kako budeš išla) raspitaš u Britanskoj ambasadi u Zagrebu da li te možda nemaju na nekoj "crnoj listi" i što da učiniš, sigurno ti takav razgovor tamo neće škoditi... Sretno!
Forumas-zg is online now  
Odgovori s citatom