Tema: Poliester
Pogledaj jedan post
Old 20.09.2007., 21:56   #3
Kakav lim i daske??? :lol 10 kg na kraju? :lol Pa branici se rade da budu lakši a ne teži... Evo Buco ja sam se raspisao i evo tebi i neznalicama malo... Čitaj:
Kao prvo moraš imati 3 stvari: 1. volja i jaki živci, 2. vrijeme, 3. lova. Ako to sve imaš onda kreni u projekat… Ja sam sebi slagao branik i još neke stvari pa sam se ufurao u film. Najprije uzmeš originalni branik i zaštitiš gas krep trakom i onda na njega nanosiš pur pjenu da dobiš izgled kak bi to na kraju trebalo izgledati, pur pjenu, brusiš i režeš… Kad si oblikovao pur pjenu onda ju zaštitiš s krep trakom i na nju staviš tanki sloj vazelina i na to samo poslažeš alu-foliju, možeš i bez folije ali ćeš kasnije teže ''izut'' gotov branik. Kupiš staklena vlakna i poliestersku smolu, imaš za kupiti kaj ima 2 ili 3 komponente... Ako ima 3 komponente onda je to smola, katalizator i ubrzivač… Ako ima 2 onda je samo smola i ubrzivač pomiješan s katalizatorom. Kad si kupio smolu i vlakna, onda vlakna izrešeš na trake, izrežeš dosta komada… Onda pomiješaš smolu s ubrzivačom ( 2 komponenta smola )... Staviš komad vlakna na kalup ( branik s pur pjenom ) i onda taj komad vlakana nasaftaš sa smolom, pritom pazeći da nema mjehurića jer će ti to kasnije popucat ako su mjehurići… I tako komad po komad dok ne napraviš po cijelom braniku cijeli jedan sloj… Stavljaj min. 2 sloja… Između slojeva ti se treba čekati, ovisi kak suši, tj stvrdava se smola… Na isti princip s vlaknima i smolom napraviš drugi sloj… Onda kad je suho izuješ s kalupa i imaš originalni branik s pur pjenom ( kalup ) i gotov novi branik… Onda taj novi branik s vlaknima moraš pokitati i šmirglati da bu glatko ko suza jer ak ne to ti se vidi kasnije… Kad si pokitao, onda sredi rubove… Kad je pokitano i pošmirglano onda na to ide špric kit koji kad je suh se šmirgla na ''fino''… Kad je on suh onda očistiš od prašine i polakiraš… I to ti je to… A sad ti vidi dali je to jednostavno delati ili ne… Ja sam ti opisao kako napraviti branik... Ako si odustao, razumijem te, a ako ćeš se hapit toga, Sretno ti bilo! Samo razmisli prije, jer ako napraviš kak spada onda je sve 5, a ako zabrljaviš onda ode i živci, vrijeme, lova, a i nemaš ni ''ovce ni novce''… Ajd…
nabrijani Hrčak is offline  
Odgovori s citatom