Pogledaj jedan post
Old 12.01.2009., 20:41   #16
Quote:
agnus girl kaže: Pogledaj post
Jel' ima ko volje izmjeniti iskustva sa parangalima?
Ja bacam parangale "lagane" konstrukcije, konop do 1.5 mm,podvez 0,45 i udica 11 ravna. To mi se nekako pokazalo najucinkovitije. Ima jedno 4-5 god. da sam povecao udice sa 13 na 11 jednostavno da mogu nadit veci komad lignje. Kako sam to napravio tako sam povecao velicinu ribe koju vatam. Uglavnom bacam na 35-45 m dubine,uz kraj gotovo nikako a onako kad sam "mazohisticki" raspolozen znam ga bacit i na 80-90 m na kamen. Proslu sezonu se dobro hvatalo,na 200 udica oko 4-5 kg (fratri,kantari,arbuni dikoji pagric i zubo).Jeska uglavnom lignja,ledo hrvatski proizvod iz uvoza
Kakva su vasa iskustva,sta koristite za jesku i zanima me dali ko baca parangale cijele napravljene od pela,kako to sljaka,jel' mogu sa njim lovit u sumrak?
Evo agnus ja se bavim vecinom parangalima, koristim vise parangala(5-6)sa 50-60 udica, i to velicina 13 zakrivljene,bacam ih u stjenovito i mjesano i dosta zadiva,( zato imam ih vise)i to ljeti na 18-25m dubine a zimi 25-35m. Kad odem bacim ih 3 do 4 mozda i pet puta oko 1000 udica (ukupno), uvecer, nocu i ujutro koliko imam snage dizati. Osnova mi je od konopa od 1-1,5 mm a predvez 0,40-0,50, osim jednog koji san baca u dubine po brakovima, osnova od 2,5 mm a predvez 0,70 u udica vel 7 i nadiva ga srdelom, ali nisan bija zadovoljan, sami ugori,golubi i raze, pokida san udice i veza vel 11 od prokroma (mustad) i zakrivija ih. Za jesku san proba sve od lignje, sipe, musuna, trpa, bibi..., najbolji mi je veliki crv, zimi se moze pomijesati sa lignjom.(koju imas, moze i "ledo" ali friske duze traju), olovo sam topim za kavicale ih povezem konopom 1mm ili vise a na kraj osnove stavljam prokromske kopce(najjace), najvise lovim fratre, arbune i podlanice.

Eto toliko za sada pozdrav.
Ruggerini is offline  
Odgovori s citatom