Pogledaj jedan post
Old 15.10.2003., 10:56   #20
bismillah

<<A kada meleki rekoshe: "O Marija, Allah ti javlja radosnu vijest, od Njega Rijec: ime ce mu biti Mesija, Isus, sin Marijin, bice vidjen i na ovome i na onome svijetu i jedan od Allahu (Bogu)* bliskih;

on ce govoriti ljudima josh u kolijevci, a i kao odrastao, i bice cestit"-

ona rece: "Gospodaru moj, kako cu imati dijete kada me nijedan mushkarac nije dodirnuo?" - "Eto tako" - rece - "Allah stvara shto On hoce. Kada neshto odluci, On samo za to rekne: ’Budi!’ - i ono bude."

I poucice ga pismu i mudrosti, i Tori i Evandjelju,

i poslati kao poslanika sinovima Israilovim: "Donosim vam dokaz od Gospodara vasheg: napravicu vam od ilovace neshto poput ptice i puhnucu u nju, i bice, voljom Allahovom, prava ptica. I iscijelicu slijepa od rodjenja, i gubava, i ozivljavacu mrtve, voljom Allahovom, i kazivacu vam shta jedete i shta u domovima svojim gomilate; to ce, uistinu, biti dokaz za vas, ako pravi vjernici budete;

i da potvrdim istinitost Tore (Starog zavjeta), objavljenog prije mene, i da vam dopustim neshto shto vam je bilo zabranjeno. I donosim vam dokaz od Gospodara vasheg - zato se Allaha bojte i mene slushajte -

Allah je doista i moj i vash Gospodar, pa se Njemu klanjajte; to je Pravi put!>> (Ali 'Imran - Imranova porodica
45.- 51.)


Eh, sad dali je to onako kako Biblija tvrdi ili Kur'an ostaje da se razrijeshi Pa bujrum........ustvrdi koje je prava objava od Boga. Ne radi se o velikoj razilici....mozda je samo jedna rijec iskrivljena i eto dovoljno da se shvati da je Isus Bog.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline