Pogledaj jedan post
Old 03.10.2010., 21:35   #1420
Quote:
ButterflyStar kaže: Pogledaj post
Molim da mi neko objasni ukratko nalaze. Napisat cu samo one koji imaju zvjezdicu
AST - 13 (ref interval 14-37)
Opsti pregled urina
PH 5.o (ref. interval 5.0-8.0)
Proteini -negativan (ref.interval 0,25)
Sedimenti urina
Leukocita -1-2 (ref.interval 0-5)
Epitela 1-2 (ref. interval 0-5)
Soli dosta ca oxalata
(inace prije par mjeseci sam bila na sistematskom u agramu i u urinu su nasli puno stapicastih bakterija i uputili su me da radim urinokulturu (posto oni to ne rade pa bih trebala ici u dom zdravlja) ali ja nisam nikad otisla da to radim tako da sad ne znam ima li potrebe da radim urinokulturu)
ButterflyStar,

S obzirom da nemam cijeli nalaz (i krvi i urina) i obrazloženje kada je i zbog čega rađen (imate li kakve tegobe ili je riječ o kontroli), mogu samo reći da po ovome što vidim, nema elemenata za uroinfekciju (povišeni leukociti, bjelančevine, eventualno krv u mokraći itd.), a time ni za izradu urinokulture.

Sve ovisi o tome kakav je kompletan nalaz i imate li simptome koji bi učivali na uroinfekt (učestalno bolno mokrenje itd.).

Pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom