Pogledaj jedan post
Old 01.11.2011., 19:51   #66
Zanimljivo razmišljanje shefe, ali to mi više spada u nekakve "teorije zavjere".

Misliš da će se Toda zaintati i reći da neće predati ponudu pa za godinu ipo otjera firmu u stečaj? Jer osobno ne vjerujem da će Hanfa popustiti, a i ne vidim načina kako bi sad mogli popustiti.

Jedino kako bi mu se moglo olakšati je da se dogovori s državom da ona ne proda svoja dionice ako objavi ponudu. Na taj način bi mu "uštedili" 200 milijuna kn.

Fakat ne vidim kako se može izvući iz ovog. Ne vjerujem da će opet uništiti Belja kao što govoriš, imam dojam da u njega najviše vjeruje, da najviše energije posvećuje njemu.
Meni osobno je to njegov najbolji projekt.

Volio bih kad bi netko ovdje pokušao objasniti kako će izvući od neobjavljivanja ponude. Po meni, jedino se može žaliti na Ustavni sud na odredbu o suspenziji upravljačkih prava kao neustavnu. Vidio sam na poslovnom da je ta odredba u starom ZPDD-u već jednom srušena na Ustavnom sudu, dakle moguće je opet.

Ali to traje.. A do tada je bez upravljačkih prava...
No opet, vlasnička struktura je toliko raspršena da je praktički država jedini bitan faktor, ona će mu "čuvati leđa". Vjerujem da bi se sve odluke donosile u dogovoru s Agrokorom.

Eto, to je jedini razlog zašto nemam (špekulativno) dionice Belja. Iako, pošto smatram da su šanse da će objaviti ponudu 50-50, bi bilo logično da imam. Jerbo u slučaju objavljivanja ponude zarada je preko 200%, a ako je ne objavi ne vjerujem da neće pasti preko 20% u jednom danu. A nije da imam problema s veličinom portfelja po da ne mogu izaći u jednom danu.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom