Pogledaj jedan post
Old 09.04.2006., 09:27   #4
Quote:
Sulejman velicanstve kaže:
Molim komentare.
Znači, ne demagogiju, dogmu, filozofiranje ili zamjene teza.
Muslimani tvrde da Isus nije sin Božiji.
Kršćani tvrde da jeste.
Kako onda komentarišete citate iz vaših Knjiga u koje vjerujete.

u Starom Zavjetu se za Davida kaže da je Božiji sin prvorođenac:
"On će me zvati Oče moj!...a ja ću ga prvorođencem učiniti" (Psalmi 89, 20-28)

u Starom Zavjetu se za Efraima kaže da je Božiji sin prvenac:
"Jer Ja sam otac Izraelu, Efraim je moj prvenac" (Jeremija 31,9)

Za Salomona je Bog rekao:
"Ja ću njemu otac biti a on će meni biti sin..." (Samuel II 7,14)

Obraćajući se svojim učenicima Isus je rekao:
"Ulazim svome Ocu i vašem Ocu, svome Bogu i vašem Bogu" (Ivan 20,17)
"Budite savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski" (Matej 5, 48)

Evanđelje naziva Adama sinom Božijim (Luka 3, 38)

"Blago mirotvorcima jer će se zvati sinovi Božiji" (Matej 5, 10)

Svi smo mi djeca Božija, bili muslimani, kršćani, pravoslavci, budisti, jer sve religije svijeta pričaju o jednoj te istoj stvari na sebi svojstven način.
Što se tiče svih ovih ljudi koje si naveo Salamona, Davida, Efraima, Isusa, pa u drugim vjerama Buda, Dalaj Lama, Muhamed..... svima je jedna stvar izrazito zajednička. Sve su to bili vođe svoijih naroda, revlucionari svojega vremena, ljudi koji su svojim ponašanjem, vjerom, mišlju i riječju bili izrazito blizu Bogu i dali su svima nama primjer kako živjeti i postati sretni i zadovoljni u svome životu.
Svi znamo za Davida da je svojom vjerom i hrabrošću pokazao svima da se mogu pobijediti jako velike zapreke koje nam se nađu na putu. Svi znamo da je Salamon tražio mudrost od Boga. Isus je kulminacija kršćanske vjere i ne treba previše govoriti što nam je on pokazao. Adam je čini mi se žrtvovao svoga sina ili je htio zbog onoga u šta je vjerovao i pokazao nam da je čovijek spreman platiti jako veliku cijenu da bi ostvario ono u šta vjeruje. Svi ti ljudi su nam pokazali da je puno bitnije težiti ka duhovnim vrijednostima pa će nam onda život biti ispunjen svime što poželimo. Zašto? Pa zato jer je to zakon ljudskoga uma kojeg je odredila priroda i tako funkcioniramo. Ako nešto želimo trebamo najprije to dati pa ćemo onda to i dobiti nazad.
koc is offline  
Odgovori s citatom