Pogledaj jedan post
Old 13.11.2008., 20:13   #5
Evo, ja već bila u takvoj situaciji, a još sam i bila u Mirovinskom dva mjeseca prije nego sam napunila 26 godina (to je bio razlog zbog čega sam ja izgubila pravo primanja). I teta na šalteru mi je rekla da im ja ništa ne moram javljati, već će oni sami blokirati dolazak mirovine. Naravno, stigla je i nakon toga. Onda sam zvala njih i rekli su mi da im moram to vratiti, ali da mogu izabrati hoću li to vratiti u komadu ili da oni sa računa skidaju po 100kn dok ne dođu do te cifre koju su mi isplatili. Žena koja tamo radi rekla je neka izaberem tu drugu opciju, jer ako je njihova greška, nek onda dobivaju te novce natrag mic po mic.

@madonna01, jesi li ti punoljetna? Ako jesi, onda možeš poništiti punomoć majci koja vjerojatno na temelju toga može podizati novce sa tvog računa i onda naravno ti raspolažeš s novcima. Ja sam isto dobivala mirovinu radi studiranja, novac je sjedao na moj tekući račun, a stara je imala punomoć tako da je ona dizala s tog računa novac za režije, no s mojom suglasnošću. Zajedno smo se dogovorile da kad pravo na mirovinu završi da ja odem u banku sa tom njenom karticom (koja je za moj tekući račun, ali na njeno ime) i da joj poništim punomoć.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom