Pogledaj jedan post
Old 04.02.2011., 20:17   #66
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru.
Samo me zanima što to znači učitelji mentori?
Budući imaš kolegice u toj školi bi li ti bio problem saznati tko od učiteljica na jesen dobiva prvašiće i koja je učiteljica za preporučit.
hvala, hvala, hvala
To je pravo pitanje. Od prvog do četvrtog razreda najvažnija je učiteljica, i to po mogućnosti u najbližoj školi da dijete bude s djecom iz susjedstva. Ako je u najbližoj školi baš nesretan raspored učiteljica, tek bih onda savjetovala upis djeteta u dalju školu. Svaka učiteljica zna djecu naučiti osnovne stvari, u to uopće ne treba sumnjati. Mislim da je bitno kakve su osobe. Po moje mišljenju važno je da su tople, suosjećajne, vedre u kontaktu s djecom, da znaju uspostaviti kontakt s djecom i da su uljudne prema odraslima, da imaju iskustva s djecom s posebnim potrebama (jer u razredu može biti i takvo dijete), da su hrabre i da su predane poslu. Znanje imaju sve.
Čak i kad se govori o upisu djeteta u više razrede, slično bih rekla. Ako dijete hoće i može učiti, sasvim mu je svejedno - svagdje će dobiti dovoljno dobro znanje, barem u Zagrebu, ako neće ili ne želi, još je manje bitno. U svakoj školi ima poteškoća. Je li koji ravnatelj ovakav ili onakav, nije toliko važno koliko to da se roditelj bavi djetetom, da zna sve što se zbiva, da je s djecom koja će mu biti prijatelji i u slobodno vrijeme.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom