Pogledaj jedan post
Old 24.01.2005., 22:51   #50
Quote:
Lucy Fair kaže:
sto da ti kazem?
realizam je stvar proslosti, poslije njega je isla moderna, pa postmodernizam.
tradicionalne bajke pune su nasilja i krvi. nije iskljuceno da neka moderna bajka sadrzi motiv minskih polja.

cini mi se da ti ciljas na tzv. spisateljsku uvjerljivost'. da pisac postuje premise koje je sam sebi zadao na pocetku teksta.
ta je propozicija dugo vrijedila, sve dok je postmodernizam nije pomeo.
na kraju krajeva, ti sam u svojim tekstovima ne njegujes tu vrstu dosljednosti.
kao pisac si zanimljiv, jer si bizaran.
ali knjizevna teorija ti definitivno ne lezi.
ukoliko ti se grupa ne svidja, napusti je, trazi da izbrisemo tvoj link i gotovo.
Realizam je samo stavljen kao primjer (analogija na sve drugo).

Da, jedan dio (čak bih rekao većina) mog posta se bazira na spisateljskoj uvjerljivosti (jer nikako drugačije nisam mogao reći što bi bio dobar pisac). Što se tiče postmodernizma, to zaista nije moje područje jer ne znam dovoljno o njemu da bih se uputio u raspravu s tobom što se njega tiče.
U svojim tekstovima ne njegujem dosljednost? Vjerojatno misliš na moje blog-uratke koje nemaju apsolutno nikakve veze s mojim pisanjem odvojenim od lika i djela Eugena Vidrića. Blog je nepromišljena zajebancija, a ja pišem potpuno suprotno od tog pojma.

I dalje se nisi izjasnila, postoje li dobri pisci i loši pisci ili postoje - pisci? Tvrdiš li da je to isključivo stvar vremena pisanja i kriterija koji su tad vladali, tvrdiš li da možda Shakespeare ne bi uspio u današnjoj književnosti samo zbog promijenjenih kriterija? Tvrdiš li da je povijesno gledano, on genije, ali da je među nama sad, bio bi sasvim običan pisac?

Ja nekako i dalje vjerujem u vještinu pisanja (naravno i u promjenu kriterija tokom vremena), a ako ti smatraš da su svi jednako dobri, a da samo ovisi o vremenu kada se gleda, mislim da možemo okončati diskusiju.

Živjela
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline