Pogledaj jedan post
Old 12.12.2005., 01:20   #16
Quote:
rambi kaže:


Nema zlatnog doba al Andaluza, koje traje od 711. do 1492. To ne postoji.

Izmedju .
rambi ..

dok nam ne das linkove, KNJIGE ,neke citate, ne mozemo bas prihvatiti tvoj kratki i povrsni upis tim vise sto mi se cini da si ti pristrana strana u ovoj diskusiji

dok ja ipak nisam ni zidov ,ni musliman ni krscanin i jednako neugodna pitanja u ovoj temi postavljam i muslimanima i nasem dobrom Dusanu

kada si se vec ukljucila onda molim TVOJE odgovore ( A NE GUGLOVE )

1) zasto bi 2 svjetski poznata autora pisali ovo sto navodim gore? tj imas li ti oborenje njihovih tvrdnji ? ili ti se mozda oni ne svidjaju jer se ne uklapaju u tvoju UNAPRED STVORENU POLITICKIM NAOCALIMA IZOBLICENU SLIKU

2) imas li ti neki drugi podatak gdje je u evropi osnovan prvi univerzitet ako vec NIJE U KORDOBI POD ISLAMSKOM vlascu ?

2a) ili nam mozda mozes otkriti da mracni srednji vijek nije postojao u evropi i da je nauka cvala kao sto nam VATRENA suradnja giordana bruna i galileja sa katolickom crkvom svjedoci.

3) U knjizi koju citiram se prije svega govori o razvoju hermetickih ideja I KAKO SU TE IDEJE DOSLE U EVROPU. Nije autorima bio prvenstveni cilj hvaliti islam i tebe nervirati ...
ZELJELI SU ISTACI POZITIVNE STVARI U TOJ ISLAMSKOJ VLASTI KOJE SU DOPRINIJELE SIRENJU EZOTERICNIH ZNANJA.ne sumnjamo da ces ti kroz 700 godina prisutnosti pronaci mnostvo losih stvari u islamu u spanjolskoj ali to nije tema ovdje nego ti lijepo otvori neku drugu .

btw rambi,
nisam bas opazio na ovom forumu da pises o ''duhovnosti ,misticizmu ,hermetizmu I ''UNUTRASNJIM PITANJIMA'' ..(hm bolje bi ti bilo da uperis pogled u sebe a malo manje na izrael (kome zelim svako dobro ,ali TI si vrednija od cijelog izraela ako mene pitas a sto tebi cini mi se jos nije jasno )

MISLIM DA TE GUGL a i mi na forumu cekamo STO SE TVOG DUHOVNOG DOPRINOSA ovom DIJELU FORUMA TICE

MOZES LI NAM TI RECI KAKO SU HERMETICKE IDEJE ''PROCURILE U EVROPU'' a ne dokazivati da islam nije tako sjajan o cemu ne sumnjamo ti imas mnostvo primjera.
A kada, gle cuda,u ovoj knjizi 2 engleza koji nisu muslimani tvrde nesto dobro o tom islamu , to je tebi vidim odmah krivo ...i kao crvena krpa te navelo da se javis.

a inace ne bi da je recimo neka duhovna tema koja tebi nije interesantna jer nema nikakove veze sa islamomm i izraelom tj tvojim politickim opsesijama.

NAS RAMBI NE ZANIMA OVDJE TVOJA POLITCKA PROCJENA ISLAMA nego tvoj dokaz da hermeticke ideje nisu preko spanjolske nego recimo po golubu pismonosi ''prebacene '' u evropu..

rambi,

tvoji su upisi koliko ja procitam ... povijesni,socioloski,''egzotericni'' I PAPRENO ZACINJENI POLITICKIM ZACINIMA tj kombinacijama
Jos nisam naisao na neki tvoj ''vegetarijanski ''hajmo reci ''lagano duhovnjacki '' recept-upis . (mozda jednom kada ti se zgadi politika i ostro zacinjena jela I POKVARIS STOMAK predjes na zdraviju hranu stavise na DUHOVNI KOSER

(baron samedi ili umpa su raznovrsniji '' igraci'' ali steta , i oni trate i prljaju svoj nesumnjiv duhovan talenat i znanje brckajuci se previse u prljavoj politickoj bari

rambi,

nisam zapazio u tvojoj kuhinji i tvojim receptima koje nam nudis na kusanje jos ni jedno ''jelo '' a da nije bilo politikom zacinjeno , A POLITIKA KAO TKIVO LAZI JAKO JE NEZDRAVA AKO SE MIJESA sa duhovnoscu (u ovom slucaju hermetizmom ,misticizmom )



__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 12.12.2005. at 01:54.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom