Tema: Kajmak
Pogledaj jedan post
Old 11.09.2003., 14:13   #18
Quote:
U Njemackoj je to normalno u mnogim firmama. Kao i pred Bozic odlazak u finiji restoran na trosak firme, rafting vikendi itd.
To je normalno bilo gdje u startupovima. Barem jedan izlet u 6 mjeseci, svako malo neka vecera ili rucak, a rostilji su poceli kad firma vise nije imala love, pred bankrot. Prije su to bili fini restorani, izleti tipa jeep safari, charteruju neki brod, itd. Ali zapravo su rostilji uvjek bili uspjesniji, sto se drustvene strane tice.

Quote:
Imas predrasude spram Turaka. Lose.
Nemam uopce. Dapace, volim turke, super su mi. Samo kazem da u njemackoj nema (koliko znam) previse turskih gastica u strucnim poslovima. Mozda krivo znam.... Ali preferiram turke mnogim drugima. Mentalitet mi pase.

Quote:
Ima ih ovdje i IT-jevaca doktora, filozofa, pravnika, ljudi koji su druga ili treca generacija ovdje samo boja koze odaje odakle su ( a ne naglasak, navike itd ).

Turci sljakeri su oni koji su dosli prije 50 i vise godina. Jednako tako su tad dosli i Hrvati sljakeri.

Ajd pozdrav [/B]
Mozda nisam bas up to date sa stanjem u njemackoj. Ali druga treca generacija su vise njemci nego turci. Ja ih ne smatram bas turcima. To bi bilo kao da tvrdis da austrijanac koji ima prezime na -ich je hrvat, jer mu se porodica za Marije Terezije preselila u Bec. Nisam bas opsjednut genetikom.

Svejedno sumnjam (bar nisam naletio) da je bilo jako puno odljeva mozgova iz turske. Od Ataturkove revolucije dosta tetose svoje intelektualce, dok iz arapskih zemalja konstantno postoje valovi, nakon svake revolucije (islamse ili socijalisticke), rata, itd. Najbitniji razlog odljeva mozgova je nemogucnost strucnog rada na razini u nekoj drzavi. Lova je sekundarna.

E, da, nisam bas u IT, blize sam harwareu, pisem neke drivere i slicno... Razne gadgete, za neke si mozda cula, za neke jos ne... Ako vec volis buzzwords, prije bi pasalo RT ili embedded... Ako cemo popularno, Q branch iz James Bonda :-)
...now pay attention 007...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom