Pogledaj jedan post
Old 08.01.2008., 12:51   #10
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
OK, ovo je definicija iz strojarstva, inače u domaćinstvu se sve što je deblje od nekoliko mm smatra pločevinom, dok je lim stvarno lim..

Prvi etažni atmosferski plinski kotao kod mene je bio stvarno izrađen od inox lima, sigurno ne debljeg od 1,5 mm. Imao je grijače članke vjerojatno izrađene štancanjem, i to je bila jezgra na koju su bile učvršćene stranice - vanjsko kučište kotla.

Nakon par godina jedan od vanjskih članaka je pukao poput stakla, pokraj mjesta na kojem je bio zavaren nosač bočne stranice...

S druge strane, imam još uvijek klasični kotao na kruta goriva, izrađen od 5 mm "lima", taj je pretrpio već svašta, pa i loženje s viskokokaloričnim briketom. Stjenke su se na nekim mjestima malo izvitoperile, ali još uvijek sve drži kao prvog dana.
daj reci da li je taj lim ili kotlovski čelik (zapravo se radi o Č1200 - Č1208) obojan kakvom bojom, kako ta boja podnosi loženje i da li na mjestima gdje se boja oljuštila (valjda negdje je) ima hrđe? Pitam zato jer ja imam ložište za kamin od 4 ili 5mm lima i nešto gusa pa da znam što me čeka.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom