Pogledaj jedan post
Old 07.04.2011., 15:53   #35
Quote:
Nimoy kaže: Pogledaj post
Opet si popušio, ako je 1.55 online (bez poreza) a 1.45 (s MT) - pušiš. Uzeo si po katastrofalnoj cijeni. Razlika u cijeni od više od 6%.

Dalje, ti govoriš "Ja bi to uvijek uplatio pogotovo s obzirom na to da mislim da je razlika izmedju postotka prolaza od 1,45 i 1,40 nije toliko velik kakav bude samo time sto nam postave kvote 2,80-3,00-2,80"

Uvijek bi uplatio? Što ćemo onda s onom "jednom vožnjom s autom koji više troši?"

Poanta nije u tom jednom betu, prOPrusina, fakat nije. Ako ćeš uzet samo taj jedan bet, uzmi ga. Ali ti govoriš o "uvijek". I braniš nerazuman potez, stavi na papir tvoj način i moj način, koji ne pristajem na lošu cijenu, i uzmi period od 5 sezona.


Ne postoji jedan dan, ne postoji danas. Danas postoji samo za one koji žive iz dana u dan kad je klađenje u pitanju, ako želiš dugoročno profitirat moraš prvenstveno dugoročno razmišljat.

Scythe ti je napravio dobru paralelu s autom. Velike su to razlike itekako. Gle, sve što ja govorim, ako kupuješ, kupuj po pravoj cijeni. Ti kažeš joj ali što sad, pa imam tu u dućanu cigare skuplje za 2 kn, kruh za 1,5 kn, mlijeko za kunu, ne da mi se ić do drugog 100 metara dalje. Ok, nemoj. Ali shvati da nakon 1000 posjeta dućanu falit će ti 4,500 kn. I ok, ti to možeš kompenzirat kad je dućan u pitanju, ali ne možeš u klađenju. Jer u klađenju i gubiš i dobivaš.

Šema "bilo koji profit je dobar" bi vrijedila kad bi ti stalno dobivao. Kad bi gađao 177:0. Onda je fakat bilo koji profit dobar, ja bih ti to prvi rekao, stari moj zajebi sve, ti samo gađaš, ne možeš promašit, puca ti kurac za kvotu, za bilo što, uzmi od 2,80 do 1.04, kako ti pukne, jer ne promašuješ.

Ali kad ti uzmeš Real za 1.40, i uzeo si ga iznad realne cijene (SKUPLJE, znači više si platio za manji profit nego što si trebao), onda sam sebi pucaš u nogu, tražiš od samog sebe da za tih dodatnih 100 kn koje si trebao uzet pogodiš još jedan ili dva para. Dugoročno moraš gađat 5,6% više nego što bi inače gađao za isti profit. A to nije lako.

Sve to u kombinaciji čini razliku između minusa i plusa. Ali čak ne malog minusa i malog plusa, mindset je potpuno drukčiji kad tebe ne zanimaju kvote, estimacije, money managementi, kad te to sve umara i dosadno ti je.

Nekome je kladionica zabava i zajebancija, i ja to poštujem. Meni nije. Mene nimalo ne zabavlja imat novac na nekim klošarima iz Bochuma ili Tampa Bay Raysa, kad se želim zabavit šmrčem kokanidžu s plavokosih kurava i zapijem s ekipom, odem na koncert, popnem se na brdo pa tamo meditiram.

Pojam zabave jer je Cagliari dobio 1:0 a ja sam bogatiji za 100 kn mi je onako, not my cup of tea. Ali jebiga, zato ja nisam kockar.
Uvijek je trebalo da znaci bilo kad tj. u nebitno hoce li se taj 1 put dogoditi danas ili za godinu dana. Ako me sad shvacas sta sam mislio , a ne uvijek u smislu svaki dan bi to radio


Onda ti isto ovo sto sam boldirao ne stoji jer ja govorim o rijetkim situacijama , znaci o tome da ako ti se 1-2 u godinu dvije desi da to nije skoro nikakva razlika.



A inace slazem se s tobom , samo sto se ne razumijemo najbolje
__________________
Io sono Milanista!
prOPrusina is offline  
Odgovori s citatom