Pogledaj jedan post
Old 19.12.2011., 18:01   #99
Prošao sam ja mislim sve faze klađenja, od faze 5 kuna od marende, do martingaleovog sistema, pa sve to onog svatko može pogađat kvotu 2,10 stalno i biti u plusu.

I nije sada da ja za sebe kažem da sam neki kladioničar niti da sam sa samo 22 godine pobrao svu pamet svijeta, no imao sam prilike upoznati ljude(na prste jedne ruke ih mogu izbrojati) koji žive od kladionice i svi ljudi koji se bave time profesionalno će reći da je igranje singlova jedini dugoročno isplativ "sistem" igranja. Na tvojoj strani su brojevi i postoci, da ne ulazim sada u polemiku ako igraš ovo imaš 33,3 posta šanse ako igraš ono imaš 50 posto blabla.

Dosta sam čitao po forumima, pričao sa ljudima koji se time bave i rekao ajde idem probati. Iskreno nisam na početku imao para za stavljati 40-50e na singl a da mi 50e bude 5% banke, no svi če ti reći a sada ja isto to govorim mojim poznanicima da ako nemaš barem, znači stvarno barem 6-7 soma kuna da ih odvojiš sa strane i zaborvaiš na njih da se onda niti ne kladiš ili da pričekaš dok ih skupiš/zaradiš/uštediš.

Sakupio sam i lagano počeo, odmah da naglasim teško je očekivati sada neke velike spektakularne dobitke, sa 6-7 posto yielda godišnje si genijalac, koliko god to smješno zvučalo, možda nekima zvuči to i lagano, no na 1000 oklada koje realno možeš imati u godini(zavisi koji sport pratiš, na tenis npr možeš jer je skoro svaki dan u ponudi) to ako imaš možeš se smatrati uspješnim, naravno sa 6-7 posto možda i više nikada neznaš možeš si podići banku da ti sljedeče godine 5% banke bude 150e.

Kažem probao sam sve "sisteme" i za mene iskreno singl(95 posto), money managment nikad preko 5%posto banke na jedan par, stvarno aktivno pratiti ono što pratiš, razmišljati malo čukom, naravno ona riječ samokontrola je tu uvijek negdje i ako si imalo uspješan u onome što radiš može se biti uspješan u klađenju. Banka ti je dobro zaštičena, što pomalo i skida pritisak sa leđa, jer nije isto staviti zadnjih 1000 kuna na 2 para ili staviti 1000 kuna kao 5% banke i ako promašiš to je uvjetno no big deal jer se na kraju mrtvi broje i dugoročno po meni kažem ovakav način igranja daje rezultate, naravno pod uvjetom da nisi balvan i da znaš nešto o sportu i klađenju. Naravno da moj mali brat od 7 godina nebi bio u plusu...

Ja kada sam se kladio prije, i čitao tako postove na razno raznim forumima od razno raznih kladioničara vidio bi dečki igrajte singlove, 5 posto banke, samokontrola bla bla bla, u sebi bi pomislio evo opet ovoih sa uvijek istim sranjima, 5 posto banke, samokontrola i kada bi to vidio odmah bi napravio ovakvu facu . No iskreno kada sam na nagovor nekih ljudi koje sam upoznao i skupio tu svoju neku početnu banku i krenuo, uz stvarno puno samokontrole, držanja do onoga što sam rekao malo pomalo skupio neki plus i dizao banku lagano. Naravno da ima uspona i padova, krene dobro vrijeme krene i loše i upravo zato je MM važan, štitiš si banku i nedaš nervozi i niskom samopouzdanju da utječu jer kada je banka ugrožena onda se rade svakakve gluposti.

Što se tiče koeficjenata, rijetko igram ispod 1,80. Skoro pa uvijek igram overe-undere i/ili hendikepe, tu je Pinnacle naprimjer najbolji jer imaju najmanji juice i koliko god netko mislio joj gle 1,30 to mora proći stavljam na to. Ne i 1,30 i 1,96 u tenisu imaju isti postotak prolaska samo što ako igraš konstantno 1,96 i konstantno 1,30 i sami znate koliki vam hit rate treba da bi bili u plusu sa jednim i sa drugim koeficjentom. Vidim da se i ovdje na ovome forumu dosta raspravljalo na visinu kvota na koje se kladiti, ne pametujem nikome niti nešto takvo, možda netko stvarno je u plusu igrajući samo male kvote, no dugoročno ja mislim da je igranje kvota iznad 1,80 isplativije.

Eh sada kao što sam rekao ne pametujem niti kažem da sam naj naj no evo samo sam htio podjeliti svoja iskustva sa vama, kladim se skoro 8-9 godina, probao sam svašta, igrao za 5 kuna, igrao za 5000, dobijao, gubio no ovo kako sad već malo više od godinu dana igram kako sam gore objasnio pokazalo se DUGOROČNO najisplativije, ključna riječ dugoročno. Možda netko igra drugačije i mislim da sam potpuno u krivu, no meni moj stil klađenja za koji smatram da ako nije barem ozbiljan onda je poluozbiljan i pokušavam stvarno zaraditi na kladionici mi se pokazao kao najisplativiji... Dugoročno... Jer na kraju svake godine sam bio u minusu na kladionici osim prošle kada sam počeo sa ovakvom igrom koju koriste ljudi koji su profesionalci i žive od toga.

Kažem ovo je samo moje mišljenje koje sam kreirao kroz godine klađenja, ima i na ovome forumu par ljudi koji stvarno kuže materiju i koji su bili a ni sami neznajući mentori dosta ljudi koji su upijali svaku njihovu riječ i pokušavali objasniti ljudima najisplativije načine klađenja. O MM-u, singlovima, 5 posto banke, zašto se kladiti na online kladinicama, zašto u nogometu igrat AH bi se moglo stranice i stranice ispisati(mislim da su ovdje i bile ispisane) mislim da se tema čak zvala "za one koji žele znati više, ne dajemo zicere" u tom stilu, i oni koji imaju vremena da je pročitaju mislim da bi se u toj temi moglo stvarno nači svašta zanimljivoga za svakoga. Kažem opet ja igram ovako, nakon puno "sistema", načina eksperimentiranja u mom slučaju ovo se stvarno pokazalo kao najbolje rješenje. Pozdrav...
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom