Pogledaj jedan post
Old 08.06.2012., 22:09   #222
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Daj pliiiiiiiiiz e-mailaj to ministru


Varaš se "Većina" roditelja - koje poznaješ - možda. A ni za njih se ne bih kladila i dala ruku u vatru...


Nekako mi se ti ne činiš "ukalupljena"... nije ti sve što izlazi iz škole "svetinja"... Ti nisi nikad išla u školu? Jesi. Između PODATAKA koje si tamo pobrala, između odgoja usađenog doma, između iskustava vlastitih koje si putem negdje pobrala - naučila si MISLITI SVOJOM GLAVOM i uočavati i greške sistema, i možda greške roditelja i blablabla... Zašto daješ toliko MALO "kredita" svojoj djeci? Ove generacije su čak PAMETNIJE po nekim stvarima od nas, imaju već od malena i pristup informacijama koji mi nismo imali (internet), imaju ipak jednu dimenziju školstva koja ukalupljuje, ali MANJE nego nas.... Oprosti, ne znam koja si generacija, ali - mi smo itekako odrastali u KALUPU... i pjevali "druže Tito mi ti se kunemo" i nakon što je Tito bio par metara pod zemljom... mi smo se "kleli" ...nemojmo sad o komunizmu je li bio dobar ili loš, premala sam bila da bih se sjećala -meni bilo dobro jer sam u to vrijeme odrastala... ali - da se nisu učile NAPAMET parole "živjelo ovo" "živjelo ono" - jesu! Dakle - ukalupljivanje itekakvo! A opet... je li te to kočilo u tome da - danas MISLIŠ? (trebalo je!)



A adventisti NE izlaze inače iz vlastitog doma na ulicu? Osim u školi - dijete ne može nigdje vidjeti alkohol, alkoholičara, cigarete, pušača...


Zašto bi se osjećalo čudakom? MESOJEDI izbacuju meso za vrijeme ručka "jer im se ne sviđa" , pa - što ne bi i to dijete nosilo svoj ručak u školu? Na koncu - opet se vraćamo na IZBOR ... zašto to dijete ne bi u životu reklo "vi ste izabrali da NE jedete meso, ali JA ŽELIM jesti meso"? Roditelji IMAJU pravo na uvjerenja, a djetetu ih nameću i ono NEMA pravo izbora? Ako je jelo što i roditelji - vjerojatno će IZBOROM i ostati vegetarijanac, ali.... ali... od straha da ne bi mislilo drukčije -ajmo ga doma zatvorit s maminim padelama da nikad ne vidi da postoji McDonalds! (uf! krivi primjer! U McDonaldsu NEMA mesa tamo je PLASTIKA )
Ako imaš 35 godina i netko te indoktrinira svaki dan do tvoje 45, velika je vjerojatnost da ćeš s 45 misliti da ima barem malo pravo. Ako te netko ispire 7 godina, a počeo je kad si imala 10, zasigurno ćeš prihvatiti njegove stavove.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom