Tema: Transurfing
Pogledaj jedan post
Old 14.11.2017., 00:37   #5613
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Meni ovo i te kako ima logike, ali mi nije i dalje jasno kako proizvesti u sebi osećaj da imam nešto što nemam. Ponavljam afirmaciju, ali ne uspevam da probudim taj osećaj.
Moraš prihvatiti trenutnu situaciju i pomiriti se s njome, nemoj osuđivati i očekivati nešto samo ju prihvati. Nemoj da te situacija muči i shvati da ju ne možeš promijeniti ako si u stanju patnje i ako se grčevito držiš za nju, a to znači ako patiš i imaš bilo kakve negativne emocije prema situaciji.
Znači nikako se ne smijemo boriti sa situacijom i jednostavno ju moramo prihvatiti odnosno ne davati joj značenje, svaka situacija se može promijeniti.
Naravno da će u početku to biti problem jer nam je u navici da se borimo sa situacijama i ispoljavamo nekakvo nezadovoljstvo i mržnju, zato treba paziti na unutarnje misli i preuzeti kontrolu nad mislima, u početku makar uključiti alarm kad se pojave negativne i opsesivne misli i zamjeniti ih sa mislima željenog stanja. U početku je teško ali svaki dan postaje sve lakše i kako ignoriraš (ne boriš se) neželjene misli one gube snagu i nestaju.

U početku ti se javlja veliki otpor jer se boriš sa mislima odnosno stanjem i time ih hraniš a to znači da one sve više jačaju i jedna negativna misao vodi do druge i na brzinu se nalaziš u vrtlogu iz kojeg nećeš tako lako izaći. Bitno je početi "moliti" ili "afirmirati" nešto tipa: "Odbijam ove misli i odbijam sve što one donose." "Ove misli nemaju snagu nad mnom" i još zamjeniš te misli sa pozitivnim i sa onim što želiš, plus zahvaljuješ kao da to već imaš.
Nitko ne može 100% kontrolirati misli ali može uključivati nadzor nad svojim mislima i odbijati negativne misli. S vremenom i vježbom će doći toliko olakšanje da ćeš neželjene misli bez problema izbaciti i neće imati nad tobom kontrolu.
Onda će lakše ići i afirmacije i vizualizacije jer neće biti korova koje zagađuje naš vrt, korov je sad jak jer ga nikada nisi čistio i doslovno će te napadati u početku, ali kako se lagano čisti sve će lakše biti čupati mladice korova.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom