Pogledaj jedan post
Old 05.08.2008., 01:02   #92
Quote:
musmulja kaže: Pogledaj post
SNOWBALL

Cek ba sad mi nista jasno nije...Citiram "pred samim praznim kupresom i imali smo naredbu da ne smijemo uci u kupres,.mada smo zaista mogli da se samo usetamo,.vec smo cekali hvo.--"...Tacno je to da je HVO "usao" u Kupres ,ali mi nije jasno odakle ti to da ARBIH nije usla u Kupres.Dan nakon ulaska u Kupres ARBIH licno sam u rukama drzao papir u kojem je (dobro se sjecam pisalo).
"305.brigada i 307.brigada 7.korpusa pod komandom (ne sjecam mu se cina) Faruka Aganovic ,negdje oko 09:00 casova potmognuta munjevitom artiljeriskom vatrom od strane HVO su usle u Kupres.Negdje oko 11:00 casova 305. i 307 brigada ,grad prepustaju brigadama HVO iz Livna i Suice"
kakav Kupres ziv bio. PA VI NISTE NORMALNI ... VAS NAJJVECI DOMET JE BIO DO KUPRESKIH VRATA. MENI SU SVI UJACI BILI NA KUPRESU CAK SU MI PRICALI I O OBRACUNU HV-a i ARMIJE. Armijci lesinari cekali da hrvatska artiljerija i tenkovi razjebu Kupres pa da udju, Medjutim sprjecio ih je HV u manjem obracunu. I istina je da ste dobili zabranu ulaska u Kupres ali tek nakon toga obracuna. I NE LAZITE VISE!
quick_nickk is offline  
Odgovori s citatom