Pogledaj jedan post
Old 15.06.2011., 18:48   #69
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
ne znam puno o astmi ili bronhitisu kao posljedici alergije, ali ti mogu odgovorit na boldano. ne ide nuzno i osip uz alergiju na hranu. mom je utvrdjena tek kad smo stolicu dali na testiranje za prisutnost krvi u tragovima i potvrdjena nakon dunger testa. nikad nije imao vanjske pokazatelje alergije.

od toga ima 6 mjeseci. jedino sto smo saznali je da se alergicnost (dunger) drasticno smanjio (sa 800 i nesto pao na 300 sto je u granicama normale) pa zato vise nismo radili daljnja testiranja. jednom je test na km bio pozitivan, drugi put negativan (nepouzdani su prilicno). nakon testa senzibilizacije nije odreagirao na jogurt pa ga dajem, dunger se ne povecava. sljedeci dunger test radimo za 3 mjeseca.
mali opet super napreduje pa iako ne znam tocan uzrok alergije, odgadjamo alergene i pazim sta mu dajem.
Mi smo upućeni na gastroenterološku obradu zbog slabijeg dobivanja na težini i sitne bebe (ispod krivulje).
Pedijatar nema pojma da li je ona jednostavno sitna beba ili se nešto drugo krije iza toga. Nikakvih očitih znakova alergije na hranu kao što je urtikarija, proljev, povraćanje nije imala. Ali ja jedino na to sumnjam.
Imala je nekoliko puta sluzavu stolicu dok sam je još isključivo dojila i kad sam joj u dohranu uvela rižino mlijeko i pahuljice. Kad sam to izbacila stolice su postale normalne. Još sam primjetila da je bila razdražljiva te je lošije spavala i ponovno imala malo sluzi u stolici kad sam ja jela jaja i rajčice, ali ne znam više, možda sam to i umislila.


Možda pitam na krivoj temi, ali kako točno izgleda gastroenterološka obrada? Da li to uključuje hospitalizaciju, na koliko dana i kakve točno pretrage?
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom