Pogledaj jedan post
Old 05.07.2016., 16:06   #69
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Priznajem da spadam među te brbljavije osobe (ali ne prebrbljave koje, npr. za ručkom moraju ispričati tri priče pa jedu sat vremena ).

Volim komunikaciju, razmjenjivanje mišljenja, iskustava, volim sve verbalizirati, a imam puno zanimacija.

Ali duboko sam svjesna kad trebam stati, a tako bih rado rekla sve do kraja.
Tako da nije lako ni brbljavima

Riješila sam to tako da imam dosta prijateljica pa svoje brbljanje doziram i pošteno rasporedim. Sa svakom pričam o onome što je i njoj zanimacija (jedna mi služi za knjige, druga za alternativu, treća za filmove, s kolegama na poslu razgovaram o poslu itd.)

A s mužem o svemu tome, ali više obavijesno i kratko. Da čovjek ne poludi od mene!

Tako i autor diskretno može reći svojoj ženi da neke stvari ipak radije podijeli s prijateljicama.

Ja bih svom mužu rado prepričala sadržaj neke drame koja me oduševila, ali znam da bi to za njega bila trpnja, pa nazovem prijateljicu za koju sigurno znam da je zanima isto što i mene.

Eto, mislim da je rješenje u dozi samokritičnosti i dobroj raspodjeli priče.

Ne bih htio da ovo ispadne ulizivanje ali bih htio pohvaliti ovako "ponašanje" .
Odgovorno ,obazrivo a opet dođeš na svoje .
Svaka čast

No ovo neće pomoći otvaraču topica jer mislim da ako spomene nešto takvo će biti ili izignoriran ili će se žena uvrijediti .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom