Pogledaj jedan post
Old 12.01.2017., 22:45   #52
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
A koja je Isusova misija?

On, trajni lik Božji, nije se kao plijena držao svoje jednakosti s Bogom, nego sam sebe “oplijeni” uzevši lik sluge, postavši ljudima sličan; obličjem čovjeku nalik, ponizi sam sebe, poslušan do smrti, smrti na križu.(U ovoj rečenici ti je sve što je Isus trebao učiniti,u ovoj rečenici ti je njegova misija)

Mogao je on biti i profesionalni nogometaš , ali to mu nije bila misija,profesionalni nogomet je prepustio drugima,isto kao što je i za čin krštenja ovlastio druge(apostole).




Ajde pročitaj ovaj cijeli odlomak ,malo razmisli ,zašto se taj narod svađa i ako ih Pavao nije sve krstio da li ih je netko drugi krstio?(otkrit ču ti tajnu/zapravo se svađaju zato jer je jedne krstio Petar,druge Pavao,treče ...
pa su se ljudi u svađi nadmudrivali čiji krstitelj je bolji...

Podjela među vjernicima
Zaklinjem vas, braćo, imenom Gospodina našega Isusa Krista: svi budite iste misli; neka ne bude među vama razdora, nego budite savršeno istog osjećanja i istog mišljenja. 11Jer Klojini mi, braćo moja, o vama rekoše da među vama ima svađa. 12Mislim to što svaki od vas govori: »Ja sam Pavlov«, »A ja Apolonov«, »A ja Kefin«, »A ja Kristov«. 13Zar je Krist razdijeljen? Zar je Pavao raspet za vas? Ili ste u Pavlovo ime kršteni? 14Hvala Bogu što ne krstih nikoga od vas, osim Krispa i Gaja; 15da ne bi tko rekao da ste u moje ime kršteni.



Dakle služeči se samo Biblijom dolazimo do oprečnih zaključaka.

A da nije Isus kojim slučajem ovlastio neke ljude za sva vremena što se tiče autoriteta tumačenja , ili je možda pustio sve naučitelje da umru , a nas prepustio na milost i nemilost razjedinjenosti po pitanju Biblijskih tumačenja?

Što misliš što je od ovoga točno?




O tome i pričamo cijelo vrijeme.



I ovdje si opet pametno zaključio da bez autoritativnog učitelja(pomazanika) kojemu je dana vlast s nebesa za ispravno tumačenje i bez naše poniznosti, u kojemu mi nismo učitelji več učenici,ne možemo nikada stiči na Isti put.

A oboje znamo da je samo jedan put i to poprilično uzak.

Možda da probamo nači onu Apostolsku Crkvu(od Isusa ovlaštenu) ,a koja je stup i uporište istine i koju vrata paklena neče nadvladati?Šta misliš o ovome?Pa da upitamo njih?
Za boldani dio:
Quote:
A oboje znamo da je samo jedan put i to poprilično uzak.
Nadam se da mislimo na isto: Isus Krist.
.................................................. ......
A što se ostalog tiče:

Žao mi je da nisi spreman čuti drugačije mišljenje.
Ti ovdje spominješ "uzak put" i onda namećeš onaj "pravac" za koji misliš da je jedino ispravan - toliko, da drugi ne mogu ni prismrditi a kamoli prigovoriti ili ponuditi nešto iz nekog drugog kuta gledanja.

Eto vidiš, da potvrdim naslov teme, baš to mi se ne sviđa u katolicizmu. Ta isključivost, taj elitizam, ta nadmenost.

Lijepo te molim, s ljubavlju, da shvatiš da nije katolička crkva cilj, da nijedna crkva, zajednica, organizacija nije cilj, da nije to ta bitnost, [B]da je Isus taj koji je u centru, da je On taj Put, da je On Istina i Život.

Neće nas pitati jesi li katolik, protestant, pravoslavac, jesi li se krstio, krizmao, primio bolesničko pomazanje, jesi li redovito išao na misu, koliko si dobrih djela napravio.....itd...
NE !!!
Neće ništa pitati, On svoje zna.

Ovim s moje strane prestaje (za mene) besmislena rasprava na ovoj temi.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom