Pogledaj jedan post
Old 27.05.2006., 12:49   #79
Quote:
geza kaže:
...
Ne interferencija se događa samo kod valova i postoji konstruktivna i destruktivna interferencija.
* svaka čestica može anihilirati samo sa svojom antičesticom, dakle može, uz zadovoljenje navedenog uvjeta

To sam i ja napisao, ali mogu anhilirati i istoimene čestice kodf nuklerane eksplozije, t.j. dio čestica ( mase ) pretvara se u energiji.

* anihilirati ne može od nuklearnog rata, jer nuklearno oružje nije od antimaterije.... da sad ne razglabam, ovisno o tome jesu li u pitanju nuklearne ili termonuklearne eksplozije

Nakon 2 tjedna mogu ti citirati što kažu " nuklerani stručnjaci " iz Los Alamaosa. Na pokusima na Bikiniju već je bilo došlo do nekontrolirane fuzije vodika morske vode. Oslobođena je veća energija od proračunate. Zemlja može anhilirati cijela ili djelomice u slučaju globalnog nuklearnog rata. Ti vjerojatno ni ne slutiš koliko je atomsklih i nuklearnih bombi na Zemlji i koja im je razorna moć? .

...
nije bas tako...
konstruktivna i destruktivna inerferencija su samo rubni slucajevi. interferencija je međudjelovanje dvaju valova.
kod nuklearne reakcije (i fuzije i fisije) NE dolazi do anihilacije aniticestica. nikakve se cestice ne pretvaraju u energiju. pri tim se reakcijama oslobađa ona energija kojom su cestice vezane u jezgri.
na svijetu mislim da postoji danas nesto vise od 100 000 nuklearnih bombi, ali mislim da nisu sve skupa dovoljno mocne da raznesu Zemlju ako se detoniraju na povrsini, i to (kao u slucaju rata) rasprsenoo po cijeloj povrsini.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom