Pogledaj jedan post
Old 09.04.2008., 10:55   #9
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ovogodisnja poskupljenja su nas dotukla.U minusu smo debelom,kao i vecina Hrvata.
Imate koji savjet kako smanjiti troskove domacinstva?
Kupujemo spar-lampe,perem rublje nakon 9 sati,grijemo se na klima uredjaj i obucemo jos 1 majicu...ali i dalje su izdaci preveliki.Kako se vi ponasate?
Hvala svima koji mi odgovore
može se, vjeruj mi. nas je takva panika uhvatila prije cca 2 godine. debeli minusi, velik american, par potrošačkih kredita.
kaj smo napravili:
1. nema americana (tipa odeš u dućan sa 50 kn, ali vidiš još hrpu toga što će ti (kao) trebati, nema veze buš kupila na american - NE!)
2.odrediti tjednu potrošnju prema trenutnim mogućnostima (npr. 250 kn tjedno za špeceraj - kruh, mlijeko, voće, naravno neko meso, salama i slične stvari koje normalno kupujete) NE IĆI U VIKEND ŠOPINGE i nakupovati špeceraj za 12 osoba i drugi vikend ponovo
3. djeci (ako imate) davati mali đeparac bolje svaka tri dana 20 kn nego jednom tjedno 50, naučit će rastegnuti tih 20 kn
4. neko vrijeme ako se može (bar 1 mj bez obnavljanja odjeće (osim stvarno nužnih stvari (nećeš hodati sa cipelama sa rupom na đonu )

ako se još nekaj sjetim napišem, ali ovo su osnovne stvari (uz ovo kaj si nabrojala) da se počne malo štedjeti a da ne gladuješ, ne škrtariš,...možda će ti u jednom trenu izgledati kao da cjepidlačiš ali ISPLATI SE!!!
bitno je otplatiti ove kratkoročne kredite (tipa ako uzmem na 6 rata neću ni osjetiti tih 300 kn mjesečno), minus ne tekućem ne povećavati, slijedeći mjesec će već biti manji. u dućanu kupiti ono OSNOVNO, ali ako si hoćeš malo zasladiti život kupi eurokrem za doručak, ali ne onaj od 20kn nego onaj žljblj od 11kn. lako je vratiti se na fine stvari kad se situacija unormali. nama je trebalo otprilike tri mjeseca da stvari dođu pod kontrolu, ali već smo prvi mjesec primjetili pomak. bar nismo imali nove kredite, a oni stari su imali već jednu ratu manje

ovo djeluje ko mlaćenje prazne slame jer svi to znamo, ali mi smo doma sjeli, dogovorili se i svi sudjelovali. a za to nam se trebao upaliti neki kliker, hvala bogu ne prekasno
nana30 is offline  
Odgovori s citatom