Pogledaj jedan post
Old 20.12.2008., 11:29   #18
Quote:
Prva Iskra kaže: Pogledaj post
Kako možeš biti 100% invalid i brinuti se o sebi? Možeš, itekako. Biti 100% invalid ne znači ležati nepokretan u krevetu.
Što onda znači biti 100% invalid? Da ne možeš plesati balet?

Quote:
Ovaj kriterij "važnosti" za državu mi nije jasan. Čovjek koji je radio 30 godina pa ga pregaze na cesti, nije važan za ovu državu?
Realno gledajući, država niti od jednog niti od drugog više neće imati koristi, jer ni jedan ni drugi nisu u stanju raditi. Međutim, tu govorimo o određenom "imidžu" - malo tko će ići u obranu domovine ako država ima reputaciju nebrige o vojnim invalidima jer će razmišljati "pa zašto bi ja išao u rat za ovakvu državu koju nije briga za one koji su joj dali najviše?".

Quote:
Ako je potpomagati vojne invalide nužnost, je li omjer 10.000kn naprama 800kn ispravan?
Nije, ali tu dolazimo do našeg drugog problema - mi imao previše ugroženih skupina, kako kategorički, tako i brojčano.

@Henry T

Razumiješ ti ovo - ako ja vidim da državu nije briga o svojim vojnicima i da se loše odnosi prema njima, zašto bi ja išao riskirati svoj život u ratu ako lako mogu otići u neku drugu zemlju?
voajer is offline