Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 20:56   #10
Eto "Novogodišnji Express" ( mislim na sve te praznike) je prošao sad do daljnjeg nema praznika......tako sam i ja morao već 2.01.08 krenut na put u 23h...

Zadatak: Termin ....perilice za Hamburg....

1.01.08 Noć ponedjeljak na utorak

dolazim već u 22h na plac, svi auti uredno parkirani....a kako mi se neeeeedaaaaaaaaaa.....šljiva vani.....ajmo prvo ključ pa u firmu...tu u uredno posloženom sandučiću stoje ključevi .....broj 19 je moj ......sad u kamion po tank kartu koja otvara rampu za ulaz osobnim autom u krug ....
prije toga bacim pogled na novu listu potrošnje za mjesec Prosinac.....gledam gdje je SO-LL 494......jebate cijela lista u crvenom području samo je moj jedini u žutom!!!!!!!!! ( lista se radi svaki mjesec posebno a ja preuzeo od kolege jer je on na godišnjem....inaće je obveza svakog vozača da na zadnji dan umjesecu prije nego ostavi auto natoči pun...i ad blue isto) .....svi auti Euro 5 imaju potrošnju od 34-35 Litri i zato su u crveno označeni! Ja sam za taj mjesec imao 31,68 L/ 100km .....i s time sam u Žutom .....dobro da nema ogledala da si vidim aureolu svecaaaaaa i kako sijam od ponosa...i to je još uključena viša potrošnja koju je napravio "Ivan Grozni" dok je bio samnom.....a nisam imao baš ravne ture i male tonaže...sve iznad 20 tona je bilo....

Prebacim si stvari u kamion i tražim šlepu....naravno zadnja u redu .....kačim i gas.....imam termin u 4h kod aerodroma u Hamburgu...ajmo desno ma ulicu ....500m do semafora .......crveno naravno ....lijevo 800m do ulaska na autocestu A2 pravac Bielefeld-Hannover....nema nikoga na cesti .....nakon Bilefelda počinje susnježica......ajde ide još......Herford ....krpe postaju veće ....počinju usponi pa onda juriš na Garbsen i Hannover......vidim soljenke jure ...ajde dobro , barem posipaju.....jest vraga ....prolazim tvornicu guma ( s desne strane mi je ) Continental......ovdje još nisu prošli .....led ledeni....ajmo Rudi malo nogu s gasa ( po takvom kolovozu ne vozim s tempomatom) ....odvojak na A352 ...spojnica preko aerodroma na A7 prema Hamburgu .....u samom zavoju ......LEEEEEDD .....nisu ni pokušali posoliti ......vidim da i drugi kolege oprezno uzimaju dugi lijevi zavoj.....spuštam na samo 60km/h.....ziher je ziher .....traje taj izglačani snijeg skoro 20 km .....tu je dionica od kojih 60km a svakih 1,5 km na visokoj banderi videokamera!

Pred Hamburgom se odvajam na A1 .....i stižem prema navigaciji točno pred firmu ...ali ovo izgleda ko trgovački centar!!!!! uska ulica .....tražim ....aha piše cedulja .....prijem iza zgrade ....pa bem im sve i ti arhitekti inženjeri .....mogli su još uže napravittttt! >Vidim kamione firme Haase u koju moram .....nema nikoga 3:50h je ... a ja imam termin u 4.....7,5t "bombarderi" stoje ko po žnjori poredani .....4:15h dolazi neki auto mali .....prepadam ga odmah na prvu ....evo ti papiri ......veli nemam ključ .....ali odi na rampu 7 ....oki doki Njofraaaaaaaaaa....spavam kad se počinje ljuljat šlepa ....ok , dečki delaju .....kad istvarim moram u slobodnu carinsku luku Hamburg ....firma UNIKAI....oni su RO-RO i skladite a imaju i hladnjaču za banane ....

Dugo nisam išel tam.....jebate gdje je to? Znam otprilike ....neznam ime ulice ....piše da moram u Šupu 48.....gledam na lapu plan .....mislim da je to Asiastrasse....tam sam i prije tovaril ono kaj i danas moram ....šperploču iz Brazila za Westag & Getalit u Rheda-Wiedenbruck....odavde imamo dnevno 10-15 kamiona za Westag.....kad dođe brod onda i više....ulaz u carinsku zonu je ko po loju .....još nema nekog prometa .....dolazim na točno mjesto .....A KAJ JE SAD OVOOOOOOOOOOOOO??? SVE SU RASKOPALIIIIIIIIIIII!!!!!! Stoji zaštitar u neregistriranom Golfu II .......eh stari veli lijevo dolje .....a onda ? buš videl kaže ....rade novu frigo zgradu ....ulazni terminal ......novi auti za uvoz i izvoz ....juri ekipa u kombijima i već i vozika na brod i s broda ......u kontejner po ulaznicu .....koju predam malo dalje....vozim slalom između onih "šeširića"......dolazim na "stari" ulaz i tu je vaga .....stajem na vagi .....otvara se prozor .....Faruk turčin .......eh Rudi dugo te nije bilo!!! ( sramim se zaboravil sam mu ime već da nema karticu nebi znao kak se zove) .....e ha "arkadaš" , nebi ni sad došel da nisam "po kazni" heheheheheh....ajde piči veli .....vi ste tu na domačem terenu i smije se ....ajmo opet malo slalom .....ulaz u kancelarije ....oni Kalmari jure visoko dignutih kontejnera ....predamnom brod ......brodar Grimaldi .....Unikai je u njihovom valsništvu mislim .....ulazim ......cedulja ...počinjemo u 7:30h.....divno i krasno .... a sad je 5:45h.....ajmo Rudi malo peglat krevet! Kad sam legao javi mi se želudac .....kruli ....je vrijeme za nekaj bacit u kljun ......žemlja , kefir i malo krakowske ......mir i tišina u "organima unutrašnjih poslova"!

2.01.08 Srijeda

u 7:45 idem na šalter .....ne trebam ni broj tovara .....dolazi tip kaže dobro stojiš samo otpri i idemo ....ja otvorio , povjesio gurtne da koso vise sa stropa ..( kad ugura unutra šperploče od 4x 2,5m moral bi otvarat drugu stranu da prebacim ovako su pripremljene svih 16 komada ....i samo ih spustim i zategnem) vjetar šiba ....meni leđa otkrivena ( jakna se digla malo ) .....ajmo u kabinu čekat.....natovaril je 15 minuta .....zatvarm i gas iz Hamburga dok nije počela ludnica kod raskrižja Maschen!!!!!.... Znam da ovo u Westag ...skladište ima nadimak AFRIKA....zbog plemenitog drva .....pred Hannoverom zovem Karstena.....veli istovariš pa drugu šlepu tovariš večeras u 20h u Miele pa opet za Hamburg...i spusti ....gledam sat ....gledam kilometre koje još imam ....nije problem ali AFRIKA prima samo do 14h!!!!! a ja do tad nemrem biti tam .....osim toga u 20h opet nemrem dalje jer mi fali najmanje 2h dnevnog odmora ....to je ipak malo previše ....zovem ga ....Karsten, onda moram sad odmah stat i delat dnevni .....sad je 10:30 .....a imam još 2 ure do placa .....znači ne mogu prije 22h biti na placu pa u Miele na utovar....on razmišlja ....veli vozi dok možeš pa se javi ....vozim do 20km pred plac ....sad bi moral delat drugih 45 minuta pauze....stanem i zovem .....( satelitska je već vani i HTV je na ekranu) ...zovem Karstena ( on je šef ispostave u Rheda u kojoj sam privremeno) ......rekoh, ako sad delam 45 minuta to je bačeno vrijeme ...je imaš praf slaže se ....delaj odmor pa prekači u Rheda i idi za Bruxell....Asse ...to znaš, poznato ti je ....ma znam kak nebi znal ....Termin 8h ujutro ....da veli ....oki doki ŠEFE! Znam da sad mogu delat dugu pauzu ...od Rheda do Asse imam točno 4 do 4,5 sata .....

3.01. 08 Ćetvrtak
Krećem nešto poslije ponoći ....15 minuta do placa, prekačim, dolazi novi kolega .....pita za kontorlu AdBlue i kaže nema dijagramske listiće u kamionu ...dajem mu snop svojih ....ujedno prekontroliram na njegovom jel dobro prikačio ( nikad se nezna s novima) .....i vidim da nije digel na poziciju za vožnju broj 2....( neki su tako nisko namješteni da gume stružu po prikolici) .....ajde Rudi kreni već jednom .....idem na Lippstadt pa na A44 ( štedim nekaj cestarine) pa preko Dortmunda na Duisburg na Venlo .....Antwerpen... Bruxell.....pa ulijećem već u 6 sati u Asse....peglaj Rudi krevet do 8h, jer prije 8:30 te nebu nitko istovaril! U 7:30h dolazi još jedan naš kamion...vozača neznam...spikamo i u točno 8h predajemo papire .....vučem ga za rukav ..oj sim rista.....kam ? pita ....sim .....vodim ga u prostoriju gdje ima automat za kavu ....BESPLATNA DO MILE VOLJE!!!!!!! Istovareno ....zovem "Houston".....kaže javim se ....je javil se nakon 2 ureeeeee!!!!! Kaže Antwerpen, Kai 1213 .....firma Westerland.....25 tona aluminijski ingot za Nachrodt....ajde dobro bar je prema doma.....ali polako pizdim! Znam da je ingot u kvazi paletama ....mali volumen ...i postavit će ga centralno na šlepu .....dobrih 4m od prednje stranice ...a to samo s gurtnama nemreš osigurat od pomicanja prema naprijed kod kočenja....idem vidit "bisage" na prikolici ....dobro je, bar imam protuklizne matte u dovoljnoj količini i veličini ....gas Rudi....inaće bu šihta opet problem ....Antwerpen ne prepoznajem ....svih 6 traka skoro prazne ....idem na lijevi krak prstena oko Antwerpena....ako idem na desni dolazim na dio gdje moram platiti tunel...17,60€ za niša , ama baš niš .....a i bliže je.... dok sam bio u naletu prema firmi vidim krajičkom oka "predmet moje požude" 2 stare palete.....STOOOOOOOJ MIŠKOOOOOO ...ovo ti je zlata vrijedno ......brzo ih skupil na prikolicu i gas dalje .......našel firmu ko od šale .....jebate ....ovdje vrvi od svega .....ko na Cap Kennedy ....lijevo ulaze kontejneri preko vage ....direktno iz auta dobiju poziciju ....desno je parking za "obične smrtnike"....ajmo na prijavu.....šalteri ....gužvanjtus .....Rudi vidi neka računala .....gleda ....čita ....tipka .....printa ....izlazi papir ....sve stoji na njemu ....koji magazin koja vrata ....gledam plan ...aha ....piše neka 4znamenkasta šifra ....bumo vidli kaj je to ......aj bog dečki samo vi čekajte a ja ODOOOOOOHH......na rampu ..ima brojačna tipkovnica .....studiranje ide kroz probiranje ....tikam 1788 ( onaj brojček) i rampa se DIŽEEEEEEEEEEEEEEE......jebate Rudi kad si tak bistar zakaj si šoferrrrr? Ma zato kaj nemre svaki "lajbek" biti šoferrrrr zato Rudi bem te smotana!!!!!!!!! Našel ja i magazin ...stoje 3 pred menom ...rekoh aj to bu trajalo ....jest brus , taman sam htel dogotovit onu krakowsku ...kad stiže viljuškar ..veli tu otpri ....baš si na original mjestu ....ok Njofra ....

Na brzinu vadim protuklizne matte .....penjem se na šlepu ....kačim gurtne ...i vise sa daski ....dolazi viljuškar i hoće natrpat ...STOJ VOJSKOOOOOO!!!! kaj pita ....tu mamlaze gdje ja stavim MATTU tu buš spustil si me razmel ? Aha , razmel je .....ispod svakog svežnja jena MATTA kojih 40x40cm ....22 svežnja ......11 gurtni.....kak bog zapoveda .....i pred prva 2 svežnja postavim one 2 stare palete okomito i tak fino imam vodilice za gurtne koso prema naprijed oko palete i koso nazad ....4 komada stavim ....sad to NEMRE NIKAM! Zatvoril i ajmo gas do ureda ....za prolazak do ureda opet moram onaj brojček ......ajde ....uđem i na šalter .....dam papir a ono dok sam ja tipkal brojček već je "HALL SUPERRAČUNAR" isprintal CMR .....curička mi ga da i veli sretan put .....je mala ali samo do tu naprej ....tam gdje je onaj Fast Food napravljen u 2 Londonska Autobusa onda ...LEĐNA PERAJAAAAAAAAAA i kuhano vinčeko ( sam ga delam ) .....tek je 13:30 ...a ja već u horizontali........HTV se gleda.....vinčeko se pijucka po ciči zimi .....znam da Nachrodt imam NAJVIŠE 4 sata vožnje ....moji u "Houstonu" nebuju prije 8:30 tam .....a ni prijem nebu prije 7 ili 8h ....znači Ruda ....peglaj krevet do 3h ujutro ....

4.01.08 Petak

Budim se u 3h.....prvo moram pod hitno "prijatelju dat ruku"!!!!!
A vani ZIIIIIMAAAAAAA .....palim Meri ....nek se grije .....pišem novi listić.....sve po PS-u!
Krećem laganini .....da nebi previše pila Meri.....treba joj skoro ura dok je pala na 33L....
Sve prošel B.O. ......malo se digla potrošnja kad sam bil pred ciljem jer su brda....nema veze .....ulazim u firmu AGN....ovi budu sad taj aluminij pretopili u šipke...pa kaj ga nisu mogli odmah tak? ....nebudu legirali već samo opet u peć i tali.........vani još mrak ....rekel mi Karsten da nesmijem dat original CMR već napisat svoj da se ne vidi odakle dolazi roba....Gđa u uredu ....o vi ste prvi ( mislim si stara imaš garant 4 banke i dobro se držiš pa još da sam ti ja PRVI ? i smješkam se u sebi heheheheheh) smotana je ...veli na vagu ...aj idem na vagu ...ali ja trebam još papira me štreca...( znam i onaj na WC-u je trebal još papira heheheeheh) dajte mi broj faxa pa bu stiglo velim ja njoj ....aj ti idi iskrcaj veli ..pa onda zovi ...nema frke gđo ....idem u krug ono rusvaj ....alumijski šrot svuda po kolniku ....pazi Ruda na gume ....znaš da je bez GUME opasno! lepo ja sve iskrcal i posložil gurtne nazaj ....sad čekaj da "Houston" faxa papire ....aj na vagu ....gđi se očito dopadam 3 puta dolazi do mene ....sad joj ne paše ovo sad ono ....gunđa samo mi stres delate ....gđo to mi isto i moja žena veli tak da niste jedina heheheeheheheh....i ona se smije .....ak sad nakon vage na parking i čekaj ....2 ure sam se naspaval .....napokon se javlja Karsten...ajde za Miele ostavi i dođi sim uzmi 487 i piči za AFRIKU na istovar.....oki doki ŠEFE!

Sve napravil iskrcal i sve pomalo kad me zajeeeeee......ajd još ovo ajd još ono ....ma dobro nebum sad delal pizdarije .....još moram zbigecat Meri jer Wolfgang dolazi u ponedjeljak na posel i to je njegov auto opral je znutra z vana, stakla ko da ih nema, antistatiča krpa je pobrala svu prašinu , ti bogca kaj se toga nakupi....onda cockpit spray ...sve cakli ko pasja muda......zovem onog iz sindikata ....jesi čul kaj ? Nisam ali čekaj još tjedan dana....oki doki ...dolazi mi Siggi .....daj mi svoju šlepu ....zaje be Karsten ja sam došel samo po prikolicu i kamion još imam do ponedjeljka odmor ....i poslal ga je po istu prikolicu koju sam je već vukel i natovaril ...heheheh takav ti je život ....malo se spikamo i odmah saznajem .......reginalni koji je otišel iz "moje" poslovnice" bu imal pratnju ....još trojica moraju ići ....pitam ko ide ....a zna se "Vrhovni Buzdovan" gosp. Treml! To znam da ide ....a koja dvojica još? ....e sad samo fali da "moj buzdovan" mora ići i gospodin Berg.....onda su mi opet sve koze na broju.....i Povratak OTPISANOG RUDIJA se može ostvariti ....idem doma već je 23h.....umoran sam ko PES! ove 2 zadnje su me namučile .....radne kuhinjske ploče za Dansku , nemreš samo tak do vrha natovareno dat kolegi da vozi da nije uredno osigurano i gurtano ....jest da svak mora provjeriti prije vožnje ali nebi bilo fer da im dam napola napravljen posel .....

Vraćam ključ u ormarić bacam pogled na raspored za drugi tjedan ....hm ne dopada mi se ....idem sa još jednim za negdje iznad Pariza, ali posebnost je .....CLASSIC AXOR 1844.....novi....znači i digitalni tahograf ....ujedno budete dobili izvješće kako se vozi ta mašinica i kakva joj je potrošnja!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom